Folytatódnak a heves harcok a Donyeck megyei Szoledar városáért
Az orosz erők a Donyeck megyei Bahmut irányában megpróbálják átvenni az ellenőrzést ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A szóvivő szerint a bizottság a belga, a dán, a finn, a német, a svéd és a magyar kormánynak küldött feljegyzéseiben „a szabad mozgás és az ellátási láncok megzavarásának kockázatára hívja fel a figyelmet”.
Brüsszel aggályosnak találja, hogy az említett tagországok által a határok átlépésére vonatkozóan bevezetett korlátozó intézkedések túlmutatnak a négy hónappal ezelőtt elfogadott EU-tanácsi ajánlásokon, amelyek szerint a járvány megfékezésére csakis „arányos” intézkedéseket javasolt bevezetni, amelyek nem hátráltatják az unión belüli szabad mozgást.
A tagállamoknak tíz nap áll rendelkezésükre, hogy válaszoljanak a bizottság által feltett kérdésre. Kielégítő válaszok hiányában, a bizottság akár kötelezettségszegési eljárást is indíthat ellenük az uniós jogszabályok megsértése miatt. Ezzel kapcsolatban a szóvivő elmondta: „bízunk abban, hogy megtaláljuk a megoldásokat az érintett tagállamokkal anélkül, hogy jogi útra terelnénk az ügyet”.
Wigand nem részletezte, hogy melyik tagországnál pontosan mely intézkedéseket tartják aggályosnak.
Michael Roth német külügyi államminiszter a tagországok uniós ügyekért felelős minisztereinek brüsszeli tanácskozása előtt úgy nyilatkozott: „a határvédelmi szigorítások hatalmas terhet rónak a régiók gazdaságára, az ingázókra, az áruszállításra, így összességében az egységes piacra, azonban nekünk polgáraink védelme a legfontosabb”.
(MTI)