Folytatódnak a heves harcok a Donyeck megyei Szoledar városáért
Az orosz erők a Donyeck megyei Bahmut irányában megpróbálják átvenni az ellenőrzést ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„Románia az első országok között volt, amelyek támogatták az Európai Ügyészség megalapítását. Az EPPO-nak alapvető szerepe lesz az Európai Unió pénzügyi érdekeit potenciálisan fenyegető bűncselekmények felszámolásában” – tájékoztat közleményében az igazságügyi minisztérium.
Az EPPO a közeljövőben kezdi el tevékenységét.
Az igazságügyi minisztérium január 29-én jelentette be, hogy kiválasztott hat jelöltet, akit delegálna az Európai Ügyészségbe. A következő ügyészekről van szó: Dana-Manuela Ana, Camelia-Elena Grecu, Constantin Irina, Jean-Nicolae Uncheşelu, Dana-Cristina Bunea és Florin Bogdan Munteanu.
A korrupcióellenes ügyészség (DNA) volt főügyésze, Laura Codruţa Kövesi lett az EU által 2017 áprilisában létrehozott Európai Ügyészségnek. Ehhez a struktúrához nem kötelező csatlakozniuk az uniós tagországoknak. Jelenleg 22 ország – köztük Románia is – tagja az EPPO-nak.
Az EPPO feladata az Európai Unió költségvetését érintő bűncselekmények, például korrupció vagy határokon átnyúló csalások, vagy a 10 millió eurónál nagyobb kárt okozó áfacsalások kivizsgálása.
(Agerpres)