Folytatódnak a heves harcok a Donyeck megyei Szoledar városáért
Az orosz erők a Donyeck megyei Bahmut irányában megpróbálják átvenni az ellenőrzést ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Blue Origin Jeff Bezos érdekeltsége. A cég a tehetős rétegnek kínál majd privát űrutazásokat a jövőben.
A milliárdos négy emberrel együtt hajtott végre sikeres „űrugrást”: rajta kívül testvére, Mark Bezos, a 82 éves Wally Funk és a 18 éves Oliver Daemen kísérte el az útra; ők ketten ezzel a világ legfiatalabb és legidősebb olyan emberei lettek, akik jártak a világűrben.
A New Shepardot korábban többször is tesztelték hasonló céllal, de most először ültek benne emberek.
A július 20-i startot július 7-én jelentette be a világ leggazdagabb embere. Bezosék választása azért esett erre a napra, mert ez az 1969-es holdra szállás évfordulója. Bár korábban is voltak civil űrturisták, köztük a magyar származású Charles Simonyi, őket nem egy magánvállalat repítette a magasba.
Bezos 20-i startja előtt kilenc nappal a brit milliárdos, Richard Branson is sikeresen tesztelte cége, a Virgin Galactic VSS Unity nevű űrhajóját, az azonban csak űr pereméig, 86 kilométeres magasságig jutott. Bezosék ezzel szemben a 100 kilométert tettek meg, vagyis valóban elérték az űrt. Abban is van különbség, hogy míg Bransonék egy hordozórepülőről leválva indítottak, Bezos és csapata a klasszikus megoldást választotta: egy hatalmas rakéta fölé szerelt kabinban elhelyezkedve startoltak, csakúgy, mint a rendes asztronauták. Azzal a különbséggel, hogy ők nem viseltek szkafandert, illetve az egész út, az indulástól a leszállásig nézve, mindössze 10 percig tartott.
Ennél azonban sokkal fontosabb a sikeres indulás ténye. A New Shepard egyébként pár pillanat alatt elérte a kívánt sebességet és magasságot, majd a rakéta levált és elkezdett visszaereszkedni. Bezosék eközben megtapasztalhatták a súlytalanság állapotát, majd az ejtőernyőkkel rendelkező kapszulával együtt lassan visszatértek.
(HVG)