Folytatódnak a heves harcok a Donyeck megyei Szoledar városáért
Az orosz erők a Donyeck megyei Bahmut irányában megpróbálják átvenni az ellenőrzést ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Johnson a Downing Street-i miniszterelnöki hivatalban tartott csütörtök esti sajtóértekezletén kijelentette: meggyőződése, hogy a meghirdetett intézkedésekkel „kiadjuk az útját ennek a vírusnak”.
Arra a kérdésre, hogy az eddigi lépéseken túl a kormány tervez-e további szigorításokat, a brit miniszterelnök úgy fogalmazott: „semmiféle kilátás nincs” arra, hogy például a londoni tömegközlekedést leállítsák.
Hozzátette ugyanakkor: vannak arra utaló jelek, hogy London egyes térségeiben az emberek nem tartják magukat megfelelő módon az egészségvédelmi útmutatásokhoz, és emiatt szükségessé válhat további intézkedések meghozatala, ezeket azonban nem részletezte.
Nagy-Britanniában nem rendeltek el olyan drákói korlátozó intézkedéseket, mint számos más európai országban, és sem az országon belüli, sem a külföldi utazásokat nem korlátozzák.
Az iskolákat azonban péntektől bezárják, és a brit külügyminisztérium e héten módosított útmutatása arra hívta fel a briteket, hogy a következő 30 napban ne utazzanak külföldre, ha ez nem feltétlenül szükséges.
A brit kormány ajánlásai között szerepel emellett, hogy azok is, akik tünetmentesek, szüntessék be a nem feltétlenül szükséges kapcsolattartást másokkal, ne menjenek például pubokba, klubokba, színházakba, és ha erre lehetőségük van, dolgozzanak otthonról, hogy elkerülhetők legyenek a felesleges utazások.
Boris Johnson mindezt megismételte csütörtök esti sajtótájékoztatóján is, de egyenes utalást tett arra, hogy szükség esetén a kormány “kikényszerítheti” az emberek közötti távolságtartást.
A hétvégétől a leginkább veszélyeztetett csoportba tartozóknak, vagyis a 70 éven felülieknek, illetve azoknak, akik krónikus betegségekkel küszködnek, a kormány ajánlása alapján tizenkét hétre otthonukban kell maradniuk.
Arra a kérdésre, hogy mit jelent pontosan a járvány elleni harcban várt fordulat általa említett tizenkét heti időhatára, Johnson azt mondta: most még nem tudja megjósolni, hogy az új koronavírus okozta megbetegedések számának görbéje júniusra már a lefelé tartó ágban lesz-e, de abban nagyon bízik, hogy a következő tizenkét hétben sikerül ellenőrzés alá vonni a helyzetet.
Az Egyesült Királyságban a hivatalos csütörtöki összesítés alapján eddig 144 halálos áldozata van a SARS-CoV-2 vírus okozta Covid-19 megbetegedésnek.
A legfiatalabb halálos áldozat 45, a legidősebb 96 éves volt, és mindegyikük krónikus betegségekkel küszködött megfertőződése előtt.
A csütörtök esti adatok szerint az országban 3269 páciens szervezetében mutatták ki az új koronavírust. A halálos áldozatok száma egy nap alatt negyvennel, a betegeké 643-mal emelkedett.
(MTI)