Folytatódnak a heves harcok a Donyeck megyei Szoledar városáért
Az orosz erők a Donyeck megyei Bahmut irányában megpróbálják átvenni az ellenőrzést ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
David Lidington, aki e beosztásában Theresa May miniszterelnök helyettesének számít, a BBC televíziónak nyilatkozva kijelentette: Nagy-Britanniának jogi kötelezettsége a részvétel az EP-választásokon, ha kilépése az Európai Unióból addig nem válik törvényesen hatályossá. Tekintettel azonban arra, hogy az EP-választásokig milyen kevés idő maradt, „sajnálatos módon” ez már nem lehetséges, így az európai parlamenti választásokat Nagy-Britanniában is megtartják.
Hozzátette: a kormány megkétszerezi erőfeszítéseit annak érdekében, hogy a Brexit ne késsen sokat az EP-választások után, és „ideális esetben” a megválasztott brit EP-képviselőknek már nem is kell majd elfoglalniuk helyüket az Európai Parlamentben. Az újjáválasztott Európai Parlament várhatóan júliusban tartja alakuló ülését.
David Lidington a keddi BBC-interjúban kijelentette: a kormány reményei szerint a nyári brit politikai szünetig a végére lehet jutni a Brexit-megállapodás ratifikációs folyamatának.
A brit EU-tagság az eredeti menetrend alapján március 29-én szűnt volna meg, de az EU-val novemberben kötött Brexit-megállapodást a londoni alsóház eddig háromszor elvetette, és Theresa May emiatt kétszer is kezdeményezte a kilépés elhalasztását.
Az április 10-én tartott soron kívüli EU-csúcs döntése alapján a jelenlegi haladék október 31-ig terjedhet. Ennek feltétele azonban az, hogy Nagy-Britanniának részt kell vennie az európai parlamenti választáson, ha a brit parlament május 22-ig nem ratifikálja a kilépési megállapodást.
Keddi BBC-nyilatkozatában David Lidington gyakorlatilag hivatalosan elismerte, hogy az 585 oldalas Brexit-megállapodás ratifikációja a május utolsó teljes hetének végén esedékes EP-választásokig már nem lehetséges. Ha a májusi határnapig nincs elfogadott Brexit-megállapodás, és London az EP-választásokon sem lett volna hajlandó részt venni, akkor a brit EU-tagság elvileg június 1-én megállapodás nélkül megszűnt volna. A rendezetlen kilépés azonban gyakorlatilag lekerült a napirendről, miután a londoni alsóház képviselőinek többsége az elmúlt hetekben több szavazáson is tudatta, hogy ehhez nem járulna hozzá.
A brit EU-tagság az október 31-i határidő előtt is megszűnhet rendezett módon, ha a londoni parlament addig ratifikálja a Brexit-megállapodást. Ebben az esetben Nagy-Britannia a ratifikációt követő hónap első napján kiléphet az EU-ból.
A kormány a legnagyobb ellenzéki erő, a Munkáspárt vezetésével tárgyal hetek óta egy olyan kompromisszumos megoldásról, amely lehetővé tehetné a többség megteremtését a Brexit-megállapodás elfogadásához, bár a konzervatív frakció keményvonalas Brexit-tábora rendszeresen figyelmezteti Theresa Mayt arra, hogy ne próbálja a kormányoldal megkerülésével, munkáspárti voksokkal elfogadtatni a kilépési egyezményt.
A frakció részéről egyre nagyobb nyomás nehezedik a kormányfőre annak érdekében, hogy mielőbb távozzon, vagy legalább ismertesse lemondásának várható időpontját. May már hetekkel ezelőtt jelezte, hogy hajlandó távozni a Konzervatív Párt és a kormány éléről, ha a parlament elfogadja a Brexit-megállapodást, de részleteket távozásának menetrendjéről nem közölt.
A brit EP-választásokat május 23-án tartják, de a kormány már az elmúlt hetekben megtette a jogi lépéseket a választási részvétel előkészítésére. Ennek jegyében a brit választóknak a lakhelyük szerint illetékes helyi tanácsok már ki is küldték a választási regisztrációhoz szükséges dokumentumokat.
Ezt a formanyomtatványt megkapták a Nagy-Britanniában élő külföldi EU-állampolgárok is, akik szintén jogosultak a részvételre a nagy-britanniai helyhatósági és EP-választásokon. Nekik május 7-ig nyilatkozniuk kell arról, hogy részt kívánnak-e venni a brit EP-választásokon, vagyis kedd az utolsó nap, amikor ezt még megtehetik.
(MTI)
„Se veled, se nélküled élni nem tudok..” mint a dalban, töketlen britek jól össze kütyülik a dolgokat..