Folytatódnak a heves harcok a Donyeck megyei Szoledar városáért
Az orosz erők a Donyeck megyei Bahmut irányában megpróbálják átvenni az ellenőrzést ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az Atomik névre keresztelt vodkát a radioaktív szennyezést vizsgáló tudóscsapat készíti, és egyelőre csak egyetlen egy palack létezik belőle. A vodkakészítést azzal kezdték, hogy rozst ültettek a Zónába, és az enyhén szennyezett növényt használták fel az ital elkészítésére. Valamint a csernobili vízgyűjtőből származó vizet.
Jim Smith, az angliai Portsmouth egyetem professzora a BBC-nek elmondta, az Atomik vodka pont annyira radioaktív, mint az összes többi vodka: semennyire. Köszönhetően a desztillálásnak, ami minden szennyeződést eltávolít. Smith elmondása szerint az elkészült terméket bevizsgálták a Southampton egyetem kutatói, és semmit sem találtak.
A kutatók reményei szerint még idén ötszáz palackot fognak legyártani az Atomik vodkából, amit eleinte a csernobili zónába látogató turistáknak fognak árulni. Az erre létrehozott Chernobyl Spirit Company nevű cég bevételeiből pedig az atomkatasztrófa sújtotta helyi közösséget akarják segíteni.
Emellett azt akarják bizonyítani, hogy a terület, ami már kezd felépülni, gazdaságilag hasznosítható.
„Nem kell magára hagyni a földet, ahol lehet olyan dolgokat készíteni, amik mentesek a radioaktivitástól” – mondta el a BBC-nek Gyennadij Laptyev, az Ukrán Hidrometeorológiai Intézet tudósa.
Smith hozzátette, a Zónában vannak még ugyan erősen szennyezett részek, de nagyrészt kisebb a szennyezés, mint a föld azon részein, ahol egy kicsit magasabb a természetes háttérsugárzás.
(24.hu)