Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Egy 300 méteres „vízszintes felhőkarcoló” lett Kína legújabb látványossága

Egy 300 méteres „vízszintes felhőkarcoló” lett Kína legújabb látványossága Külföld

Egy 300 méter hosszú, felhőkarcolók tetején vízszintesen húzódó üveghíd Kína legújabb látványossága. A 250 méter magasban megépült „vízszintes felhőkarcoló” egy többfunkciós folyóparti épületegyüttes része Csungkingban – számolt be róla a CNN.com.

Hirdetés
Hirdetés

A Kristályt, ahogy az építményt nevezik, a szingapúri Changi Jewel repülőteret megálmodó világklasszis építész, Moshe Safdie tervezte.

A rekordmagasságú üveghíd Raffles City négy felhőkarcolójának tetején húzódik és további két felhőkarcolójához is kapcsolódik.

A Kristály remek kilátást nyújtó „felfedező fedélzetét” a május végi megnyitó óta naponta háromezren nézhetik meg, mivel a koronavírus-járvány miatt korlátozni kellett a látogatók számát. A belépőknek kötelező a maszk viselése és a hőmérsékletüket is ellenőrzik.

Az üveghíd fedélzete 1500 négyzetméteren terül el. Nemcsak kilátást kínál, hanem a National Geographickal való együttműködésnek köszönhetően egy felfedezés témájú kiállítás is várja a látogatókat.

Az öt részből álló kiállítás első része Csungking történetét és fejlődését mutatja be a földszinten. A látogatókat azután egy világűr ihlette gyorslift repíti a 47. emeletre, a Mars-kiállításra. A túra végén egy belső parkba érkeznek és egy üvegpadlós kilátóból tekinthetik meg a gyorsan fejlődő város panorámáját.

A későbbiekben egy zártkörű klub is nyílik majd a Kristályban úszómedencékkel, továbbá ősztől éttermek és bárok is várják majd a vendégeket az Égi kert elnevezésű részben. Mire a Kristály teljesen megnyílik, mintegy 120 fa nő majd benne, amelyek akár kilenc méter magasak is lehetnek.

A hét év alatt mintegy 3,4 milliárd dolláros költségvetésből felépült kristályhíd a világ legnagyobb magasságban elkészült, legtöbb felhőkarcolót összekötő hídja. 12 ezer tonna acélt, háromezer üvegelemet és ötezer alumínium panelt építettek bele.

A csungkingi Raffles City 9,2 hektáron elterülő épületegyüttesében egy 230 ezer négyzetméteres bevásárlóközpont és 1400 lakás, egy luxusszálloda és irodák is helyet kaptak.

(MTI)

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás
Hozzászólások
  • User
    Dátum: 2020. június 11., 17:09
    ÉRTÉKELÉS: -3

    Gratulálok a kínaiaknak. SZORGALMASAK és NYITOTT SZEMMEL JÁRTAK A VILÁGBAN !
    Remélem minél hamarabb fogják értékelni, Kínában is, hogy az UJGUROK genetikája nagyon előkelő helyet foglal el ma is KÍNA, ALKOTÓ VILÁGÁBAN .
    A HAN , vagyis a HUN kultúra erről tanúskodik. Csak így tovább !!!
    Szkíta

  • User
    Dátum: 2020. június 14., 17:33
    ÉRTÉKELÉS: -2

    Remek , okos népek. Majd utódaink nem csak arról emlegetik meg, hogy feltalálták az iránytűt, selymet, nyomtatót stb hanem, taccsra vágták a világ gazdaságát, hogy rengeteg árujuknak piacot teremtsenek. Ez volt a korona vírus, ami semmivel sem veszélyesebb mint a daganatos betegségek, vagy az influenza szövődményeivel.