Folytatódnak a heves harcok a Donyeck megyei Szoledar városáért
Az orosz erők a Donyeck megyei Bahmut irányában megpróbálják átvenni az ellenőrzést ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A múzeum biztonsági szolgálatánal tagjai odasiettek, hogy a férfit kivezessék a teremből, míg a többi jelenlévő megállás nélkül fotózta a helyzetet. A festmény, amelyet Leonardo da Vinci 1503 és 1519 között készített, a biztonsági üvegfalnak köszönhetően nem sérült meg.
Bár az incidens a múzeum legnehezebben megközelíthető, turistákkal mindig zsúfolt termében történt, nem lett nagyobb felfordulás belőle. Ahogy a közösségi médiában megosztott néhány videón látható, a Louvre biztonsági dolgozói siettek eltávolítani a támadót az épületből és megtisztítani az üveget.
Aquí el momento en que se llevan a quien le aventó un pastel a la Monalisa.pic.twitter.com/HBayMOdcKV
— Alejandro Alemán (@elsalonrojo) May 29, 2022
Korábban már számos kísérlet történt arra, hogy a 77 x 53 centiméteres vásznat megrongálják, ellopják vagy felhasználják, hogy különböző ügyekre hívják fel a figyelmet. Az 1950-es években egy férfi kénsavat dobott rá, ami a festményt is érte, egy bolíviai diák pedig kővel dobta meg. Egy kerekesszékes nő 1974-ben egy tokiói kiállításon vörös festéket próbált fújni rá, hogy kifejezze elégedetlenségét a rámpák hiánya miatt, míg egy orosz turista, akinek nem akartak francia állampolgárságot adni, 2009 nyarán egy csésze teával dobta meg. A művet több mint egy évszázaddal ezelőtt, 1911-ben el is lopták, és csaknem három év után került csak elő.
(24.hu)
Nagy az allatkert.