Folytatódnak a heves harcok a Donyeck megyei Szoledar városáért
Az orosz erők a Donyeck megyei Bahmut irányában megpróbálják átvenni az ellenőrzést ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
De minden másképp történik, például amikor egy iskola a házimunkát is felveszi a tantárgyak listájára, annak érdekében, hogy megmutassa diákjainak, különösen a fiúknak, a nemek közötti egyenlőség értékét és megszüntesse a házimunkával kapcsolatos beidegződött sztereotípiákat. Pont ez az, amit egy spanyol iskola, a montekasteloi megtanít a tanulóinak. Az iskola mottója: „Az egyenlőség cselekvés útján sajátítható el”.
2018-ban a városkában található iskola bejelentette, hogy a háztartási ismereteket is felvette a diákok tanmenetébe. Ezeken az órákon a fiúk megtanulják, hogyan kell vasalni, varrni, főzni, és más kétkezi munkát végezni, mint pl. a vízvezeték-szerelés és némi villanyszerelői alapismeret, kőműves alapismeretek és ácsmunkák.
A tanórákat önkéntes tanárok, valamint néhány diák apja tartja.
„Az otthon kényelme mindkét ember feladta”
Gabriel Bravo, az iskola koordinátora így magyarázta az új tantárgy bevezetését egy újságnak készített interjúban: „Hasznos, ha diákjaink megtanulják, hogyan végezzenek el hasonló feladatokat, hogy készen álljanak a jövőbeni családi életre. Tehát a kezdetektől fogva a házimunkával szembesülnek, és meg fogják érteni, hogy az otthon kényelmének fenntartása mindkét fél feladata. Ezek nem csak az asszonyok, nők feladatai, akik megterítenek, elmosogatnak, és ruhákat vasalnak. Ez a tantárgy segít abban, hogy a diákok felelősségteljesebbé váljanak és megtanulják, hogyan viselkedjenek megfelelően a saját otthonukban, családjukban.”
Ez az ötlet akkor jött létre, amikor az iskola igazgatósága keresni kezdte a nemek közötti egyenlőség előmozdításának lehetőségét a diákok körében. A megbeszélést követően a projektet bejelentették a szülők előtt és maguknak a diákoknak is. A szülőknek nem volt kifogása az új tantárggyal szemben, de néhány diák kényelmetlenül érezte magát, amikor előkerült a szó a varrástól és a vasalástól.
Publicată de Colegio Montecastelo pe Miercuri, 10 octombrie 2018
A fénykép forrása: Colegio Montecastelo/Facebook
Mindazonáltal, amikor a diákok elkezdtek részt venni az órákon, minden kétség eloszlott. A tanulók ugyanis látták, hogy minden, amit nekik megtanítottak, egyszerű, lépésről lépésre megtehető folyamat, amelyeket mind a férfiak, mind a nők elvégezhetnek.
– Bizonyos diákok számára ez volt az első alkalom, hogy kezükben tartottak egy vasalót. A tanórák szórakoztatóak voltak, de egyben tanulságosak is, mi pedig meglepődtünk, míg a szülők boldogok voltak – mondta Bravo egy interjúban.
És te, mit gondolsz erről a kezdeményezésről? Talán ismersz olyan iskolát, ahol hasonló tanórákon vesznek részt a diákok?
(ketkes.com)