Folytatódnak a heves harcok a Donyeck megyei Szoledar városáért
Az orosz erők a Donyeck megyei Bahmut irányában megpróbálják átvenni az ellenőrzést ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Francis Collins, az amerikai Nemzeti Egészségügyi Intézetek (NIH) igazgatója szerdai közleményében hangsúlyozta: mindenekelőtt azt kell biztosítani, hogy a kezelések világszerte megfizethetőek és elérhetőek legyenek.
A génterápia az orvostudomány új területe, melynek célja a betegségekért felelős hibás gének helyettesítése. A génterápia ígéretes lehetőségeket nyújt a sarlósejtes vérszegénység és a HIV elleni küzdelemben is. A kezelések azonban bonyolultak és költségesek, ami miatt a szegényebb országokban nehéz hozzájuk jutni. A következő hét-tíz évben a NIH és a Gates Alapítvány a klinikai vizsgálatokig akar eljutni az Egyesült Államokban és a Szaharától délre fekvő országokban.
A NIH szerint világszerte 38 millió ember HIV-fertőzött, körülbelül 95 százalékuk él a fejlődő országokban, ebből 67 százalék a szubszaharai régióban, ahol a betegek fele nem jut kezeléshez. Az Egyesült Államokban a NIH adatai szerint 1,1 millió embert érint a betegség.
A sarlósejtes vérszegénységben, amely a vér örökletes rendellenessége, és főként az afrikai eredetű embereket érinti, világszerte 20 millió ember szenved, kétharmaduk a szubszaharai régióban él. Amerikában mintegy 100 ezer ember szenved sarlósejtes vérszegénységben. A NIH előrejelzése szerint a következő 30 évben 15 millió csecsemő születik majd ezzel a betegséggel, 75 százalékuk a szubszaharai régióban.
(MTI)