Nem. A kormányokat egyszerűen lefizették.Ennyi!
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Franciaországban a kórházakban és számos más intézményben kötelező védőoltást vezetnek be az egészségügyi dolgozók számára – jelentette be Emmanuel Macron francia elnök július 12-i beszédében. A lépésre a járvány megfékezésére irányuló francia terv új szakaszának részeként került sor a rendkívül fertőző delta variáns terjedése miatt.
Ezzel Franciaország csatlakozott azokhoz az országokhoz, amelyek úgy döntöttek, hogy valamilyen szinten kötelező védőoltást írnak elő. Amint térképünk mutatja, a kötelezettség egyelőre csak négy országban – Tádzsikisztánban, Türkmenisztánban, Vatikánvárosban és Indonéziában – terjed ki a lakosságra. Máshol az egészségügyi dolgozók vagy bizonyos, nagyfokú emberi érintkezést igénylő szakmák esetében kötelező a védőoltás, többek között az Egyesült Királyságban, Olaszországban és Görögországban.
Oroszországban például a szolgáltatási szektorban dolgozók oltása egyes településeken, például Moszkvában és Szentpéterváron kötelező, míg az Egyesült Államokban San Francisco nemrégiben jelentette be, hogy mind a 35 ezer városi alkalmazottjának meg kell kapnia az oltást.
Cipruson, Pakisztánban, Szaúd-Arábiában és Magyarországon pedig bizonyos helyekre való belépés csak az oltottaknak engedélyezett.
Orbán Viktor a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában elmondta, hogy az oltás kötelezővé tételének nem a hívei, viszont tettek egy kivételt, az egészségügyi dolgozóknak fel kell venniük a koronavírus elleni oltást. Már eddig is voltak olyan oltások, amelyek nélkül nem lehetett dolgozni az egészségügyben. Ez a lista most eggyel bővül. Ők embereket gyógyítanak, így nem kockáztathatjuk, hogy nincsenek beoltva – hangsúlyozta a miniszterelnök.
Vatikánváros – Egy február óta bevezetett vatikáni rendelet szankcionálja azokat az alkalmazottakat, akik megtagadják a védőoltás beadatását, kivéve, ha bizonyítottan egészségügyi okuk van arra, hogy nem kaphatják meg a vakcinát.
Indonézia – Már februárban kötelezővé tette a koronavírus elleni oltást, és a főváros, Jakarta 5 millió rúpiáig (körülbelül 100 ezer forintig) terjedő bírsággal büntetheti a vakcina beadását megtagadókat.
Türkmenisztán – A közép-ázsiai ország egészségügyi minisztériuma július elején közölte, hogy kötelezővé teszi a koronavírus elleni védőoltást minden 18 éves és idősebb lakos számára, mivel nőtt az újabb megbetegedések száma.
Tádzsikisztán – Július 3-án rendelte el az ország koronavírus elleni munkacsoportja, hogy minden 18 év feletti állampolgárnak kötelezően be kell oltatnia magát a koronavírus elleni vakcinával.
Olaszország – Március óta elfogadott rendelet írja elő, hogy az egészségügyi dolgozókat, köztük a gyógyszerészeket is be kell oltani. Azokat, akik ezt megtagadják, az év hátralévő részére fizetés nélkül felfüggeszthetik.
Franciaország – Minden egészségügyi dolgozónak koronavírus elleni oltást kell kapnia, és mindenkinek, aki be akar menni egy moziba vagy vonatra akar szállni, igazolnia kell a védőoltást vagy a negatív tesztet az új szabályok értelmében.
Nagy-Britannia – Októbertől kötelező lesz a koronavírus elleni védőoltás az angliai ápolóotthonokban dolgozók számára. Az éjszakai klubok és más, nagy tömegeket befogadó szórakozóhelyek pedig szeptember végétől csak olyan vendégeket fogadhatnak, akik igazolják oltottságukat.
Görögország – Július 12-én azonnali hatállyal kötelezővé tette a védőoltásokat az idősotthonok dolgozói, szeptembertől pedig az egészségügyi dolgozók számára. Az új intézkedések részeként a bárokban, mozikban, színházakban és más zárt helyiségekben csak a beoltott vendégek tartózkodhatnak.
Ausztrália – Június végén úgy döntött, hogy kötelezővé teszi a koronavírus elleni védőoltást a magas kockázatú idősek gondozásában dolgozók és a karanténszállodák alkalmazottai számára. Továbbá a Tokióba tartó paralimpiai sportolók számára is kötelezővé tette a védőoltásokat, mivel a csapat oltatlan tagjai egészségügyi kockázatot jelenthetnek.
Kazahsztán – Kötelező koronavírus elleni oltást vagy heti vizsgálatot vezet be a húsz főnél nagyobb csoportokban dolgozók számára – közölte június 23-án az ország egészségügyi minisztériuma.
Oroszország – Egy terv szerint augusztus 15-ig különböző orosz városokban, mint például Szentpétervár vagy Moszkva a szolgáltatási szektorban dolgozók 60 százalékának teljes körű oltást kell kapnia.
Szaúd-Arábia – Májusban írták elő, hogy minden olyan köz- és magánszektorbeli munkavállaló, aki munkahelyén kíván dolgozni, be kell hogy oltassa magát.
Amerikai Egyesült Államok – Az országban még nem született egységes döntés az oltások valamilyen szinten kötelezővé tételéről, de közel 600 főiskola és egyetem követeli meg a diákoktól, oktatóktól és dolgozóktól, hogy beoltassák magukat, mielőtt ősszel visszatérnek az iskolákba. Mindemellett számos magánvállalkozás is bejelentette, hogy az alkalmazottaknak oltási követelményeket kell teljesíteniük.
Jól látható, hogy a koronavírus-fertőzések számának hirtelen megugrása a rendkívül fertőző delta variáns miatt történik, valamint a védőoltások beadásának lassulása arra késztette a kormányokat, hogy kötelezővé tegyék a koronavírus elleni oltást az egészségügyi dolgozók és más magas kockázatú csoportok számára.
(Hirado.hu)
Nem. A kormányokat egyszerűen lefizették.Ennyi!
Egyre több országnak megy el a maradék esze!
Jó, hogy az ittenieknek megmaradt.
Igen, a politikusoknak szigorúan legyen kötelező a védőoltás!
Egyre tobb orszagban tuntetnek is ellene kemenyen, marmint az oltas kotelezove tevese ellen.
A politikusoknak legyen kötelező és azoknak, akik az egészet kitalálták!