Folytatódnak a heves harcok a Donyeck megyei Szoledar városáért
Az orosz erők a Donyeck megyei Bahmut irányában megpróbálják átvenni az ellenőrzést ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A török parlament a múlt héten döntött a beavatkozásról, miután Tripoliban újabb véres támadásokat hajtottak végre a felkelők, akik Halifa Haftár tábornok irányítása alatt állnak – egy katonai akadémiát ért léigcsapásban legkevesebb harmincan vesztették életüket.
Haftár, a hadsereg korábbi tábornoka a terrorizmus elleni háborúra hivatkozva az ország jelentős részét tartja ellenőrzése alatt, és Egyiptom, az Egyesült Arab Emírségek valamint Szaúd-Arábia mellett Oroszország támogatását is magáénak tudhatja.
Halifa Haftár április óta már a fővárost, Tripolit támadja, a harcok azonban egyelőre eredménytelenek, a nemzetközi közösség figyelmét pedig elvonja világ többi konfliktuszónája. Törökország így élt a lehetőséggel, és a katonák küldéséről szóló megállapodás mellett egy gázkitermelési egyezményt is sikerült tető alá hoznia a líbiai kormánnyal.
A beavatkozást aggódva figyelik a nagyhatalmak. Az amerikai külügyminisztérium és személyesen az amerikai elnök is arra emlékeztette a török államfőt, hogy az amúgy is mélyülő líbiai válságot végképp elmérgesítheti, ha Ankara csapatokat küld a polgárháborús észak-afrikai országba. Az Európai Unió is arra figyelmeztetett, hogy a líbiai helyzetnek nincs katonai megoldása, egyben felszólította Ankarát, hogy tartsa tiszteletben az ENSZ Líbiára kivetett fegyver-embargóját, és segítse a világszervezet különmegbízottjának vezetésével folyó tárgyalásos rendezést, a berlini folyamatot.
(euronews)