Folytatódnak a heves harcok a Donyeck megyei Szoledar városáért
Az orosz erők a Donyeck megyei Bahmut irányában megpróbálják átvenni az ellenőrzést ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Eltakarta az arcát, úgy lépett a drezdai kerületi bíróság tárgyalótermébe az egyik elkövető, akit rendőrök vettek körbe. A másik vádlott sem vállalta, hogy a kamerák megmutassák az arcát, betakarta a fejét és egy mappát tartott az maga elé, úgy beszélt még az ügyvédjével is. Nevüket a bíróság nem hozta nyilvánosságra.
2019. november 25-én hatan követték el az elmúlt évszázad legnagyobb műkincsrablását. Az elkövetők mind börtönben vannak, az ellopott kincsek viszont máig nem kerültek elő.
A helyenként zöldre festett kincstárat Erős Ágost szász választófejedelem és lengyel király hozta létre az 1700-as években. Az évszázadok során háromezernél is több páratlan történelmi emlékeket, műalkotásokat, aranyból, ezüstből, drágakövekből és elefántcsontból készült ékszereket, dísztárgyakat, bútorokat gyűjtöttek össze benne, amit az érdeklődők meg is tekinthettek.
A tárgyaláson is bemutatott fotókon az elrabolt ékszerek láthatók. A gyűjteményt modern biztonsági berendezések védték, ennek ellenére a tolvajok pillanatok alatt elvitték a több mint négyezer gyémántot tartalmazó ékszergarnitúrából álló zsákmányukat, amelynek értéke meghaladja a 40 milliárd forintot, eszmei értékük viszont felbecsülhetetlen.
Csak az egyik kard díszítéséhez 800 darab gyémántot használtak fel.
„A vádlottak aprólékosan kitervelték a rablást, még két autót is vásároltak az akciójukhoz. A rablás helyszínét többször átvizsgálták, előkészítették. Így például az egyik ablak rácsát elfűrészelték majd visszaragasztották. A rablást magát ketten követték el. 2019 november 25-én hajnali 5 órakor bemásztak a kincstárba, egyenesen az előre kiválasztott tárgyakhoz mentek, és baltával szétverték az üveget, amely alatt ott voltak az ékszerek” – nyilatkozta Thomas Ziegler, a drezdai kerületi bíróság szóvivője.
A rablást egy biztonsági kamera is rögzítette, ráadásul kiderült, a fegyvertelen biztonsági őrök, az egész betörést látták a biztonsági felvételeken. Értesítették a rendőröket, de nem avatkoztak be, mert szerintük azzal az életüket kockáztatták volna. Az elkövetők a helyszínről egy autóval elmenekültek, a járművet egy parkolóházban felgyújtották, majd egy másik autóval Berlinbe mentek.
A pénteken bíróság elé állított férfiak arab felmenőkkel rendelkező német állampolgárok, egy hírhedt berlini bűnbanda, a Remmo-klán tagjai.
A bandát egy Libanonból a nyolcvanas években elmenekült család alapította. Ötszázan lehetnek, mindannyian rokonok és Dél-Törökországból származnak.
„Ezeknek a csoportoknak nagyon nehéz a közelébe kerülni, a német hatóságok nem tudják elfogni őket, mindannyian a német társadalommal párhuzamosan kialakított világban élnek, ami szigorú, hierarchikus rendszeren alapszik” – fogalmazott Martin Steltner főügyész.
A Remmo-klán számlájára nem csak a drezdai rablást írják. Ők lopták el 2017-ben a berlini Bode Múzeumból a Nagy juharlevél nevű, 100 kilogrammos színarany érmét is. Az elkövetőket elkapták és elítélték.
Szakértők szerint az ellopott kincsek többsége sohasem fog előkerülni. A valódi értékük töredékéért értékesítik azokat, leginkább úgy, hogy az ékszereket szétbontják apró darabokra.
(Hirado.hu)