Folytatódnak a heves harcok a Donyeck megyei Szoledar városáért
Az orosz erők a Donyeck megyei Bahmut irányában megpróbálják átvenni az ellenőrzést ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A német állampolgárságú férfi több ügyben is a hatóságok látókörébe került. Európai letartóztatási parancsot (EAW) adtak ki ellene azt követően, hogy alapos gyanú merült fel, hogy megerőszakolt egy nőt 2005-ben Portugáliában.
Később Christian B-t elítélték egy 72 éves amerikai asszonnyal szembeni erőszaktett miatt is. Az eset ugyanazon a Praia de Luz nevű üdülőhelyen történt, ahol a 2007. május 3-án eltűnt 3 éves brit kislány, Madeleine McCann családja nyaralt.
A német férfi állítja, hogy 2018-ban törvénysértő módon zajlott kiadatása Olaszországból, ezért nyújtott be fellebbezési kérelmet jogi képviselője az Európai Unió Bíróságához, de beadványát most elutasították.
Christian B. arra hivatkozik kérelmében, hogy az európai letartóztatási parancsról (EAW) szóló rendelkezések szerint nem összevonhatók az ügyek különböző vádakban egy ember ellen egy másik ügyben kiadott elfogatóparancs esetén.
Az Európai Unió Bíróságának jogi állásfoglalása azt tartalmazza, hogy az olasz hatóságok csupán abban az ügyben teljesítették a kiadatást, amelyikben azt jogosan tehették, így szabályosan jártak el, jogsértés az aktus folyamán nem történt. A német férfival szemben csak ezt követően, később kezdődtek eltérő ügyben, újabb jogi eljárások.
Az Európai Unió Bíróságának iránymutatása nem alkalmazandó kötelező érvényűen a német bíróságon, de befolyásolja a Christian B. perét.
A férfi jelenleg kábítószerrel való visszaélés és kereskedelem miatt tölti 21 hónapos börtönbüntetését Németország egyik szigorúan őrzött fegyintézetében, Kielben. Ez a büntetése januárban jár le.
Az ügyészek hangsúlyozzák, hogy felmerül a lehetőség, hogy Christian B. szabadulása után eltűnik a hatóságok látóteréből, ezért keresik további őrizetben tartásának lehetőségét.
Nemi erőszak miatt hét és fél év börtönre ítélte a német bíróság Christian B-t 2019-ben, de az ítélet még nem jogerős. Ha véglegesen újabb szabadságvesztést szabnak ki rá a bíróság, a férfit őrizetben lehet tartani, de ha januárig nem születik jogerős ítélet, szabadon bocsátható jelenlegi büntetése lejártakor.
A 3 éves korában eltűnt brit kislány sosem került elő, Madeleine McCann hollétéről eltűnése óta nem lehet tudni biztosat. A nemzetközi kriminalisztika történetében az eset a legismertebb eltűnési ügynek számít.
A fő gyanúsítottról közvetett bizonyítékként írja a sajtó, hogy gyakran utazott Németország és Portugália között, és közel élt az apartmanhoz, ahol a McCann család nyaralt. A német ügyészek feltételezik, hogy Christian B. megölhette a lányt.
(euronews)