Folytatódnak a heves harcok a Donyeck megyei Szoledar városáért
Az orosz erők a Donyeck megyei Bahmut irányában megpróbálják átvenni az ellenőrzést ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Hétvégén kevesebb mint egy évtizeden belül már harmadszorra emelkedett fagypont fölé a hőmérséklet. A meleg levegő miatt extrém mennyiségű eső hullott a jégtakaróra.
A hó és jég mennyiségéről 1950 óta vezetnek nyilvántartást, az adatok szerint pedig ez volt a valaha volt legtöbb eső, ami Grönlandon leesett. Emellett vasárnap hétszer annyi jég olvadt el, mint máskor az évnek ugyanebben az időszakában.
Ted Scambos, a nyilvántartást vezető központ vezető kutatója szerint nem csupán egy-két melegebb évtizedről van szó, szerinte példátlan, ami Grönlandon történik.
„Évezredek óta nem látott határokat lépünk át, és őszintén szólva ez nem fog változni, hacsak nem változtatunk azon, amit a légkörrel teszünk” – mondta Scambos.
Nemcsak ő aggódik, hanem Jennifer Mercer, a Nemzeti Tudományos Alapítvány Sarkvidéki Hivatalának programjáért felelős tisztviselője is. Mercer szerint az eső tartós hatással lesz a hótakaróra, és olyan kérget hagy maga után, amely több energiát nyel majd el a napból, amíg el nem temeti a hó. A kéreg miatt ráadásul nem fog tudni elszivárogni az olvadt jég vize, ami végül a felszínen marad, és további problémákat okoz majd.
Júliusban az elmúlt évtized egyik legnagyobb volumenű olvadása ment végbe a grönlandi jégtakarón. Több mint 8,5 milliárd tonna felszíni jégtömeg olvadt el egyetlen nap alatt, amiből egész Floridát el lehetne árasztani 5 centiméternyi vízzel. A Potsdam Klímakutató Intézet szerint hamarosan megállíthatatlanná válik Grönland jegének olvadása.
(Telex)