Dehogynem! Nagyon pazarlóan élünk mi is.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Kadri Simson az uniós tagállamok energiaügyekért felelős minisztereinek tanácskozását megelőzően kiemelte: az európai intézményeknek a gáztározók feltöltöttségi szintjére vonatkozó, gyorsan tető alá hozott megállapodása biztosítani fogja a lakossági energiaellátást.
„Ügyelni fogunk arra, hogy a fogyasztók otthonai fűtöttek legyenek” – fogalmazott.
Közölte, az uniós bizottsági javaslat tanácsi elfogadása esetén a tagállamok fel fogják tölteni gáztározóikat a lakossági ellátás teljeskörű biztosítására. Véleménye szerint ugyanakkor a vállalkozások energiaellátásához összehangolt megközelítésre van szükség, különös figyelemmel a szükségletek csökkentésére. Közölte: fel kell mérni a különböző szektorokat, hogy rangsorolni lehessen közöttük az energiaszükséglet szempontjából.
Tájékoztatása szerint az Európai Bizottság az energiahordozók újabb beszállítói listájának összeállításán dolgozik, hogy tárgyalni tudjon a legjobb árak megállapítása érdekében.
Az Európai Parlament múlt heti plenáris ülésén hagyta jóvá az európai földgáztartalék biztosítását célzó uniós bizottsági javaslatot.
Az új rendeletjavaslat szerint a tagországok és az üzemeltetők november elsejéig legalább 80 százalékig, de lehetőség szerint 85 százalékig kötelesek feltölteni az európai földgáztárolókat. A következő évek folyamán a cél 90 százalékra emelkedik annak érdekében, hogy Európa az esetleges ellátási zavarok esetén is védett legyen. Az is elvárás lesz a tagországokkal szemben, hogy több forrásból szerezzék be a földgázt, és külön intézkedésekkel fokozzák az energiahatékonyságot.
A rendelet szerint a gáztároló létesítmények ezentúl kritikus infrastruktúrának minősülnek. Ezért a külső beavatkozás kockázatának kizárása érdekében üzemeltetőiknek kötelező tanúsításon kell átesniük. Kizárólag azoknak az üzemeltetőknek a tulajdonában, illetve ellenőrzése alatt maradhatnak uniós gáztároló létesítmények, amelyek megszerezték ezt a tanúsítványt.
A javaslatot az uniós tagországok energiaügyi miniszterei hétfői ülésükön hagyhatják jóvá. A rendelet ezt követően hatályba lép.
Az Európai Unió energiabiztonságának javítása érdekében az Európai Unió tagállamainak energiaügyekért felelős miniszterei elfogadták az európai földgáztartalék biztosítását célzó rendeletet az ukrajnai háborúval összefüggésben.
A Luxembourgban hétfőn tartott tanácskozásról kiadott tanácsi közlemény szerint a rendelet annak biztosítását célozza, hogy a gázpiacon megfigyelhető zavarok ellenére az uniós gáztárolási kapacitások feltöltött készletekkel várják a téli időszakot, valamint, hogy a készleteket a tagállamok szükség esetén meg tudják osztani egymással.
A rendelet előírja, hogy a tagállamok területén található, földfelszín alatti gáztárolókat a kapacitásuk legalább 80 százalékáig fel kell tölteni a 2022-2023-as téli időszak kezdetét megelőzően, a következő téli időszakok kezdete előtt pedig 90 százalékig. Összességében az unió 2022-ben arra fog törekedni, hogy az uniós, földfelszín alatti teljes gáztárolási kapacitás 85 százalékos feltöltöttségi arányt érjen el – írták.
Mivel a gáztárolási kapacitások országonként jelentősen eltérnek egymástól, a tagállamoknak – a helyzettől függően – nem kell maradéktalanul megvalósítaniuk a tárolási célértékeket, azokba ugyanis beleszámíthatják a cseppfolyósított földgáz (LNG), illetve az alternatív üzemanyagok készleteit is. A nemzeti gázfogyasztásukhoz képest nagyon jelentős tárolókapacitással rendelkező tagállamok helyzetének figyelembevétele érdekében a földfelszín alatti készletek feltöltésére vonatkozó kötelezettség a tagállamok elmúlt öt éves átlagos éves gázfogyasztásának 35 százalékára fog korlátozódni.
Mivel egyes tagállamok nem rendelkeznek a területükön kiépített gáztárolóval, a rendelet előírja, hogy ezek a tagállamok éves nemzeti gázfogyasztásuk 15 százalékát más tagállamokban lévő készletekben tárolják.
A rendelet előírja továbbá, hogy minden földfelszín alatti tárolóhely-üzemeltető az érintett tagállamok hatóságai révén kötelező tanúsítással rendelkezzen. E tanúsítás célja, hogy elkerülhető legyen a kritikus tárolási infrastruktúrákra gyakorolt külső befolyás kockázata, mely veszélyeztethetné az unió energiaellátásának biztonságát vagy bármely egyéb alapvető biztonsági érdeket.
A tárolási kapacitások feltöltésére vonatkozó kötelezettségek 2025. december 31-én szűnnek majd meg, míg a tárolóhely-üzemeltetők tanúsítására vonatkozó kötelezettségek ezen időpontot követően is érvényben maradnak majd. A rendelet eltérést enged Ciprus, Málta és Írország számára mindaddig, amíg ezen országok gázrendszere nem lesz közvetlenül összekapcsolva más tagállamok gázrendszerével – tette hozzá közleményében az uniós energiatanács.
(MTI)
Dehogynem! Nagyon pazarlóan élünk mi is.
Mi van EU jön a cumi…Tényleg muszáj a végsőkig elmenni az USA-val. Ők nem fognak kapni az eljövő migrációs válságból se. Íme a fehér ember amelyik kinyírja saját magát.
Az a helyzet, hogy a draga nyugatiakat meg kell allitani a pazarlasban, mi leallunk alapbol is , mert nincs amibol fizetni.
Bár nem áram, de pl. a romániai lakosság több ételt pazarol el, mint a nyugati. Ezeknek az elkészítése, szállítása és tárolás viszont elég sok energiát igényel. Gyanítom a vízhasználatban is eléggé pazarlók vagyunk, az autózásról nem is beszélve.
Egyesek azt gondoljak, hogy a bolygonk eroforrasi vegtelenek, de minnel tobb ember lessz a foldon, annal jobban fogjuk erezni, hogy ez nem igy van es valtozasra van szukseg. Most nem vasarolunk az oroszoktol gazt vagy ok nem fognak adni nekunk es akkor hozzak majd messzebrol. A szallitasa is sokba kerul, a kornyezetett meg jobban szennyezzuk amig a mar megepitett gazvezetekek es pompak idokozben mennek tonkre, amiknek a megepitese bizony nem volt olcso es kornyezetkimelo.. Es igy szep lassan a bolygonk megy tonkre.
Fogjanak hozzá! Mi már ennél jobban spórolni nem tudunk…