Folytatódnak a heves harcok a Donyeck megyei Szoledar városáért
Az orosz erők a Donyeck megyei Bahmut irányában megpróbálják átvenni az ellenőrzést ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ezt a célt szolgálja a Travel Risk Map interaktív térkép, amely megmutatja, hogy melyek azok az országok, ahol az utazók a leginkább kerülhetnek kellemetlen helyzetbe, akár a közbiztonságot, akár az útviszonyokat, vagy az orvosi ellátást tekintjük mérvadónak.
Éppen ezért a fent említett négy ország az, amelyet a legjobb elkerülni, ezzel szemben Finnország, Norvégia és Izland kapta meg a legbiztonságosabb országok minősítését – írja a Daily Mail.
A térkép öt fokozatban, különböző színekkel minősíti az egyes országok kockázatát. Ami a közbiztonságot illeti, a legjobbak a „jelentéktelen kockázatúak” – őket halványzölddel jelölik – a vezető trió mellett Svájc, Szlovénia és Dánia is itt kapott helyet. Utána jönnek halványsárgával az alacsony rizikósok – ide tartozik a legtöbb európai uniós ország, köztük Románia és Magyarország is – valamint az Egyesült Államok, Kanada és Ausztrália, sőt, Japán, Kína, Argentína és Chile is. Oroszország, Ukrajna, a volt szovjet közép-ázsiai országok, továbbá Brazília és Kolumbia viszont már okkersárgán virítanak, mint közepes kockázatú úti célok. A piros és a bordó (nagy és extrém kockázat) színnel jelöltek között a három „sereghajtó” mellett olyanokat is találunk, mint Indonézia vagy Mexikó.
Az egészségügyi veszélyeztetettség terén nagyjából hasonló a színelosztás, de azon a térképen szerepel egy másik kategória, a „gyorsan változó kockázat”, és ide sorolják Oroszországot, Kínát, Indiát és Dél-Amerika nagy részét. Ami az utak biztonságát illeti, itt a legrosszabb a helyzet Afrika nagy részén, de háromszor is gondolja meg, aki neki akar vágni az iráni, szaúd-arábiai vagy kazahsztáni utaknak.
Mindazonáltal az interaktív térképet készítő International SOS and Control Risk szakértői szerint az elmúlt két évben javult a világban az utazási biztonság megítélése. Míg 2017-re még az utazók 57 %-a jósolta, hogy kockázatosabb lesz utazni, a 2018-as előrejelzésben már csak 52% gondolkodott így, 2019-re pedig ez az arány leesett 43%-ra.
(szeretlekmagyarorszag.hu/Daily Mail)