Folytatódnak a heves harcok a Donyeck megyei Szoledar városáért
Az orosz erők a Donyeck megyei Bahmut irányában megpróbálják átvenni az ellenőrzést ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A kézzel írott, 230 éves üdvözletet eredetileg 300-400 font (1600-2200 lej) közötti kikiáltási áron kínálta a Hansons aukciósház. A kártya végül hétezer fontot ért egy londoni vásárlónak – írta a BBC News csütörtökön.
Az 1790-es keltezésű szerelmes üdvözletet Jakki Brown vásárolta meg, egy londoni üdvözlőlap-magazin főszerkesztője.
Mint elmondta, nagyon izgatott volt, nehogy más vigye el előle a kártyát. „Számomra ez a Valenti-napi üdvözlet gyönyörű példája egy el nem múló brit hagyománynak. Sohasem válok meg tőle” – hangsúlyozta.
Charles Hanson, az aukciósház vezetője elmondta, hogy akkor bukkant a különlegességre, amikor egy 1949 és 1990 közötti, a viktoriánus és a György-korszakból származó kártyagyűjtemény darabjait becsülte fel.
„Isten veled édes galambom. Csak a tiéd a szerelmem. És ha nem leszel az enyém, sohasem találok nyugtot” – írta az egykori szerelmes a kártyán, amely Hanson szerint a világ legrégebbi fennmaradt Valentin-napi üdvözlete.
A legkorábbi angol nyelvű Valentin-napi levél 1477-ből származik.
Nagy-Britanniában a 17. századtól ünneplik a Valentin-napot. A 18. század közepétől már közkeletű szokás volt, hogy a barátok, szerelmesek kis ajándékkal vagy kézírásos üzenettel fejezték ki egymáshoz való ragaszkodásukat.
(MTI)