Folytatódnak a heves harcok a Donyeck megyei Szoledar városáért
Az orosz erők a Donyeck megyei Bahmut irányában megpróbálják átvenni az ellenőrzést ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Beszédében az államfő emlékeztett arra, hogy közel nyolc évtizeddel az ENSZ alapokmányának elfogadása után a békét újra súlyos kihívások fenyegetik: Oroszország jogellenes és provokálatlan háborút indított Ukrajna ellen.
„Ennek a háborúnak a következményei globálisak. Nem csak a mi biztonságunkra korlátozódnak, hanem a nemzetközi jog normáinak és elveinek, köztük a nemzetközi humanitárius jognak és az alapvető emberi jogoknak, valamint a globális fenntartható fejlődésnek a durva megsértését jelentik” – fogalmazott Iohannis.
Az államfő szerint az ukrajnai háború következményeinek valamennyi államot kellene foglalkoztatnia, függetlenül attól, hogy milyen távol vannak a konfliktustól. Hangsúlyozta, hogy egy szuverén ország elleni katonai agressziónak nincs létjogosultsága.
„A vérontást, a pusztítást és az emberi szenvedést semmi sem igazolja. Közös felelősségünk, hogy az Egyesült Nemzetek Szervezetének tagjaiként együtt álljunk ki és tartsuk fenn közös értékeinket” – mondta Iohannis.
Kijelentette, hogy Bukarest továbbra is támogatni fogja a szomszédos országot. Emlékeztetett arra, hogy a háború kezdetétől több mint 2,3 millió ukrán állampolgár lépte át Románia határait. A román kormány segítséget nyújtott azoknak, akik úgy döntöttek, hogy Romániában maradnak. Emellett létrehozott egy logisztikai központot az Ukrajnának szánt nemzetközi humanitárius segélye célba juttatására. „Támogatásunk nem áll meg itt” – szögezte le az államfő.
Klaus Iohannis kijelentette, hogy napjaink kihívásai – például az éghajlatváltozás és a biológiai sokféleség csökkenése, az energiaellátás bizonytalansága, az élelmiszerhez és az oktatáshoz való hozzáférés hiánya, valamint a társadalmi egyenlőtlenségek – egyre súlyosabbá válnak, és válaszokat igényelnek.
Beszédében az államfő kifejtette, hogy az energiabiztonsághoz megfizethető energiaárakra és stratégiai beruházásokra van szükség a megújuló forrásokba. Hangsúlyozta, hogy az energiabiztonság megteremtése szorosan kapcsolódik a rugalmas és klímasemleges gazdaságokat célzó zöld átmenethez. Szerinte az éghajlatváltozás, valamint a béke és a biztonság közötti kapcsolatnak nagyobb hangsúlyt kell kapnia az ENSZ-ben, többek között a Biztonsági Tanács szintjén is.
Iohannis elmondta, hogy az erőfeszítések ellenére az éghajlatváltozás, a környezetszennyezés és a biológiai sokféleség csökkenése okozta hármas válságot nem sikerült leküzdeni. Emlékeztetett arra, hogy két hónap múlva Egyiptomban tartják a COP27 elnevezésű klímakonferenciát, ahol a már bejelentett döntések mellett további kötelezettségvállalásokra lesz szükség a karbonsemlegesség elérése érdekében. „Az idő telik, és bolygónk nem várhat tovább” – jelentette ki.
Kitért arra is, hogy elfogadhatatlan az élelmiszerekhez való hozzáférés fegyverként való felhasználása és az élelmiszerekhez való hozzáférés globális korlátozása. Emlékeztetett arra, hogy Románia „felelősségteljesen cselekedve” megkönnyítette több mint 4 millió tonna ukrán gabona kivitelét. Ez a mennyiség a háború kezdete óta a dunai és fekete-tengeri kikötőkön keresztül exportált ukrán gabona 60 százalékát jelenti.
A Klaus Iohannis által vezetett román küldöttség kedden és szerdán vesz részt az ENSZ 77-ik közgyűlésének ülésszakán New Yorkban. A delegáció tagja többek között Bogdan Aurescu külügyminiszter és a washingtoni román nagykövet, Andrei Muraru is.
(forrás: Agerpres, fotó: presidency.ro)
Jobb lenne ha ,,UKAJNA” 🙃 helyett egyébre költené a lóvét ,mert volna böven hová !!!