Folytatódnak a heves harcok a Donyeck megyei Szoledar városáért
Az orosz erők a Donyeck megyei Bahmut irányában megpróbálják átvenni az ellenőrzést ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Várhatóan 900 ezer alatt marad idén a születések száma a 124 millió lakosú szigetországban, miközben egyre több az elhalálozás, ami idén elérheti az 1,4 milliót. Utoljára a második világháborúban vesztette életét ennyi japán ember, most viszont nem a harcok, hanem az idősödő lakosság a halálozások fő oka: az emberek közel 28 százaléka 65 évnél idősebb.
Ahogy csökken a születések száma, úgy kerülnek egyre kevesebben a munkaerőpiacra, és ez komolyan veszélyezteti Japán gazdaságát, a lakossági szociális biztonságát. Egész falvak tűnnek el, ahogy az idősek meghalnak, a fiatalok pedig inkább a városokba költöznek a jól fizető állások reményében, és kevesen vállalnak gyereket.
Egyelőre úgy tűnik, a lakosság zsugorodása még jó ideig nem áll meg, a következő 25 évre 16 milliós csökkenést jósolnak. A kormány igyekszik növelni a születések számát, hogy legalább lassítani tudja a folyamatot, de így is alig vannak óvodák, és ez megnehezíti a nőknek, hogy karriert indítsanak. A férfiakat pedig lenézik, ha kihasználnák az szülés utáni szabadságot, hiszen erősen él az a nézet, hogy nekik az irodában van a helyük, nem otthon.
Külföldről is sok segítséget igénybe vesznek, több mint negyedmillió vízumot osztottak ki olyan külföldieknek, akik elvégzik a létfontosságú munkákat, például az idősgondozásban. És persze ott vannak még a robotok, amelyek szintén a hiányzó munkaerőt pótolják.
(New York Times)