Folytatódnak a heves harcok a Donyeck megyei Szoledar városáért
Az orosz erők a Donyeck megyei Bahmut irányában megpróbálják átvenni az ellenőrzést ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A luxemburgi kereszténydemokrata politikus az Augsburger Allgemeine című lapnak elmondta, bízik abban, hogy az október 31-ére tervezett Brexit előtt, az „utolsó pillanatban” sikerül megegyezésre jutni a tagság felszámolásának feltételrendszeréről.
Kiemelte, hogy a bizottság igen aktívan dolgozik a megállapodáson, Michel Barnier főtárgyaló és ő is mindent megtesz a rendezett Brexitért.
Ha pedig ez végül mégsem sikerül, „egyedül a brit felet terheli a felelősség” – mondta Jean-Claude Juncker.
„A britek kiválása megállapodás nélkül katasztrófa volna az Egyesült Királyságnak és az európai kontinensnek” – fogalmazott a brüsszeli bizottság elnöke.
Az EU és a közösségen kívüli Egyesült Királyság viszonyrendszeréről szólva figyelmeztetett, hogy bonyolult lesz a szabadkereskedelmi megállapodás kidolgozása.
Az eddigi szabadkereskedelmi szerződések arról szóltak, hogy az EU és egy partner közeledik egymáshoz, „Nagy-Britannia esetében viszont válásról van szó” – mondta.
Feltétlenül szükség lesz egy szabadkereskedelmi megállapodásra, „de ez nem megy olyan gyorsan, ahogyan egyesek képzelik Nagy-Britanniában”. Az EU legutóbbi ilyen szerződésein évekig kellett dolgozni, és „nem látni, hogy miért menne gyorsabban Nagy-Britanniával” – mondta Jean-Claude Juncker.
(MTI)