Nem bányász, bányatulajdonos, de ez mindig kimarad.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az újonnan talált nyers drágakő 6,3 kilogrammot nyom – írja a bbc.com. Júniusban a valaha talált két legnagyobb – 9,27 kilogrammos, valamint 5,103 kilogrammos – tanzanitért a kormánytól egy 7,74 milliárd tanzániai shillinges (egymilliárd forintos) csekket vehetett át Saniniu Laizer bányász-kisvállalkozó.
Az 1960-as években felfedezett, a 21. század drágakövének tartott tanzanit kizárólag a kelet-afrikai ország egy kis északi régiójában található meg. Sokféle színváltozatban létezik a zöldtől a vörösön át a liláig és a kékig. Ez a Föld egyik legritkább drágaköve, egy helyi geológus becslése szerint a Föld tanzanitkészletei a következő 20 évben teljesen kimerülhetnek. Értékét ritkasága mellett a színe és a tisztasága határozza meg.
Az ország északi részén lévő tanzanitbányákat fallal vették körül, hogy megakadályozzák az értékes kövek külföldre csempészését. Tanzánia az elmúlt évben kereskedelmi központokat hozott létre az ország területén, lehetővé téve a magánzóként dolgozó bányászoknak, hogy a megtalált drágaköveket és aranyakat eladják az államnak. Az egyéni bányászok nem állnak hivatalosan egyik bányászcég alkalmazásában sem és általában puszta kézzel dolgoznak.
Laizer arra ösztönözte a hozzá hasonlóan dolgozó bányászokat, hogy működjenek együtt a kormánnyal, a tranzakciók ugyanis ily módon átláthatók. A magánzó bányászok gyakran panaszkodnak arra, hogy a bányatulajdonosok késve fizetik meg munkájukat.
Miután júniusban egy csapásra milliárdossá vált, Laizer – több mint 30 gyerek apja – a BBC-nek úgy nyilatkozott, hogy hatalmas bulit fog csapni a pénzből. Most azonban már azt mondta, iskolát és egészségügyi intézményt fog építtetni az északi Manyara régióban élő közössége számára.
Kifejtette, két hónapja megszerzett hatalmas vagyona nem változtatott életmódján: a bányászkodás mellett továbbra is mintegy 2000 tehene tenyésztésével foglalkozik.
(MTI)
Nem bányász, bányatulajdonos, de ez mindig kimarad.
Milyen erős, kidolgozott keze van annak a bányásznak!