Folytatódnak a heves harcok a Donyeck megyei Szoledar városáért
Az orosz erők a Donyeck megyei Bahmut irányában megpróbálják átvenni az ellenőrzést ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A PETA szerint a két legnagyobb thai kókusztej-exportőr, az Aroy-D és a Chaokoh ültetvényein is rabszolgasorban sínylődnek az állatok, emiatt több bolthálózat is megtagadta a tőlük származó termékek forgalmazását, ezekhez csatlakozott most a Waitrose is.
A PETA ázsiai majomvédői szerint az állatokat kiképzőtáborokban készítik fel a szüretelésre, ahol arra kényszerítik az állatokat, hogy a testsúlyuknál nagyobb terheket cipeljenek, az agresszív majmoknak pedig kihúzzák a szemfogait, hogy ne tudják megharapni az idomárokat. A táborokban fizető vendégeket is fogadnak, a majmokat pedig cirkuszi mutatványok előadására kényszerítik. Munkaidőn kívül a majmokat olyan apró ketrecekben tartják, hogy az állatok meg sem tudnak fordulni bennük.
BREAKING! Investigation reveals terrified young monkeys are kept chained, driven insane, abused, and forced to climb trees to pick coconuts – ALL for coconut milk, cream, oil, and other products.
[Narrated by @PeterEgan6] pic.twitter.com/QF0VjJwZ4E
— PETA UK (@PETAUK) July 2, 2020
Elsőnek fura ötletnek tűnhet majmokkal szedetni a kókuszt, de a rabszolgasorba kényszerített emsemakákók naponta akár 1600 diót is képesek leszüretelni, míg egy hétköznapi munkás mindössze nyolcvanat tudna összegyűjteni ugyanennyi idő alatt. Hiába az eredményesség, a PETA szerint vannak ennél humánusabb módszerek is a kókusz begyűjtésére: a szervezet közlemények szerint Brazíliában, Kolumbiában és Hawaii-on például hidraulikus gépekkel takarítják be a termést, ami voltaképpen gazdaságosabb is, mint a majmokat arra kényszeríteni, hogy ész nélkül dobálják a kókuszt a földre. A farmerek által rabszolgasorba taszított emsemakákók (Macaca nemestrina) ráadásul nem tudják megkülönböztetni egymástól az érett és az éretlen gyümölcsöt.
Thaiföldön egyébként is elég rossz idők járnak mostanában a makákókra: a koronavírus miatt elmaradt turistaforgalom hatására 500 majmot ivartalanítottak Lopburi tartományban, ahol az állatok népszerű látványosságnak számítottak. A problémát az okozta, hogy a népszerűséghez edződött majmok megvadultak a turisták, és persze a velük járó élelem nélkül, és terrorizálni kezdték a helyieket, így a helyi hatóságok gyümölcsökkel csapdába csalták és ivartalanították őket. Az állatok ezután egyedi azonosítószámot kaptak, majd visszaengedték őket az utcára. Supakarn Kaewchot állatorvos szerint erre a lépésre feltétlenül szükség volt a majomterror elkerülése érdekében, de hozzátette, hogy csak a városban élő állatokon végezték el a beavatkozást, a vadon élő majmokat nem bántották.
(Qubit.hu)