Folytatódnak a heves harcok a Donyeck megyei Szoledar városáért
Az orosz erők a Donyeck megyei Bahmut irányában megpróbálják átvenni az ellenőrzést ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A The Guardian cikkében nyugdíjas autóvezető-oktatóként bemutatott bristoli Dave Smith esetében 305 napig folyamatosan fennállt a fertőzöttség. A súlyos betegségen átesett férfi életben maradt, és koronavírus-tesztjei már negatívak. Mint a brit lapnak elmondta: többször állt a halál küszöbén, családjától is elbúcsúzott már, a felesége ötször kezdte el megszervezni a temetését.
Smith „az orvosi szakirodalomban mindeddig a leghosszabbnak bizonyult” esetét júliusban mutatják be a Klinikai Mikrobiológia és Fertőző Betegségek Európai Kongresszusán (ECCMID).
Smith 2020 májusában került kórházba köhögéssel és lázzal. A PCR-tesz megerősítette, hogy koronavírus-fertőzött. Nyolc nap után elbocsátották a kórházból, de augusztusban, szeptemberben, októberben és decemberben ismét kórházi ellátásra szorult „jelentős légszomj, és állapotának lázzal járó akut romlása” miatt.
2020 decemberében remdesivirterápiával kezelték, de azt 17 nap után felfüggesztették, mert hatástalan volt. Később monoklonális antitestekkel, casirivimabbal és imdevimabbal kezelték.
A Bristoli Egyetem beszámolója szerint a férfit végül sikeresen gyógyították laboratóriumban előállított antitestekkel. Állapota gyorsan javult, és a vírust 45 nappal a kombinált kezelést követően már nem mutatta ki nála a PCR-teszt.
A Regeneron gyógyszergyártó cég által készített antitest-kombináció azóta igazoltan mentette meg a klinikai vizsgálatba bevont súlyos állapotú Covid-19-páciensek életét, de a kezelés alkalmazásának bevezetése Nagy-Britanniában még nem kapta meg az engedélyt.
A férfi esete a koronavírus-fertőzés potenciális krónikusságát demonstrálja immunhiányos pácienseknél – hangsúlyozták az esettel foglalkozó szakértők a kongresszusra készült összefoglalójukban. Smithnél az első koronavírustesztje előtt hat héttel jelentkeztek az első tünetek, így az orvosok azt gyanítják, hogy a fertőzöttség valójában hosszabb ideig, csaknem egy évig tartott nála.
A férfinak a kórtörténete szerint hiperszenzitív pneumonitisza, túlérzékenység okozta tüdőgyulladása volt, aminek következtében a tüdőszöveteiben gyulladás alakult ki és krónikus limfocitás leukémia – egy rákbetegség – alakult ki nála évek alatt, fokozatosan. Az esettanulmány megállapításai arra utalnak, hogy az immunhiányos páciensek érzékenyek a krónikus Sars-CoV-2-fertőzésre.
A szakértők szerint sürgősen szükség van olyan kezelések kipróbálására és az azokhoz való hozzáférés javítására, amelyek hatásosan gyógyíthatják meg a hosszú ideig fertőzött pácienseket.
(MTI)