Folytatódnak a heves harcok a Donyeck megyei Szoledar városáért
Az orosz erők a Donyeck megyei Bahmut irányában megpróbálják átvenni az ellenőrzést ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A tájékoztatás szerint várhatóan kedden éri el ezt a számot a rendszer mobiltelefonos felhasználói tábora.
„A Galileo világszerte immáron egymilliárd mobilfelhasználó számára nyújt kiváló minőségű időmeghatározási és navigációs szolgáltatásokat. Mindezt egy ízig-vérig európai projekt tette lehetővé, amelynek célja, hogy az Európai GNSS Ügynökség (GSA) támogatására, elkötelezettségére építve a világ legprecízebb navigációs rendszerét alkossa meg” – közölte Elzbieta Bienkowska belső piacért felelős biztos.
„Biztos vagyok benne, hogy az új uniós űrprogram keretében végzett tevékenységeknek és beruházásoknak köszönhetően folytatódni fog az európai űripar virágkora” – tette hozzá.
A műholdas navigációt lehetővé tévő okostelefonok gyártóinak 95 százaléka ma már Galileo-kompatibilis chipeket készít.
Az egymilliárdos küszöböt a világszerte eladott mobiltelefonok mennyisége alapján számították ki, a Galileo-felhasználók száma azonban a valóságban nagyobb ennél. Így például Európában valamennyi új személyautó olyan rendszerrel van felszerelve, amely a Galileo segítségével továbbítja a jármű koordinátáit a segélyhívó szolgálatoknak.
A Galileo még mindig a tesztelés fázisában van, miután hosszú késések után 2016-ban indította el kezdeti szolgáltatásait a közigazgatási szervek, a vállalkozások és a lakosság számára.
Eddig huszonhat műholdat lőttek fel, a tervek szerint még négyre van szükség ahhoz, hogy a rendszer teljes kapacitással üzemelhessen.
A Galileo-programot az 1990-es évek közepén indította el az EU és az Európai Űrügynökség azzal a céllal, hogy függetlenítsék Európát az amerikai GPS-rendszertől, amelynek szabadon elérhető szolgáltatásait az üzemeltető nemzetközi konfliktus esetén blokkolhatja.
(MTI)