Folytatódnak a heves harcok a Donyeck megyei Szoledar városáért
Az orosz erők a Donyeck megyei Bahmut irányában megpróbálják átvenni az ellenőrzést ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Hétfőn azonban az orosz állami befektetési alap (RDIF) közléséből kiderült, hogy a klinikai vizsgálatoknak még csak a korai fázisában járnak az oroszok, és a sokkal nagyobb csoporton végzett, a szer hatékonyságát bizonyító harmadik szakasz még csak most kezdődik.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) nyilvántartása szerint jelenleg 26 vakcinajelölt áll klinikai vizsgálatok alatt világszerte, de a Gamalejában fejlesztett oltóanyag még csak a korai fázisban tart a lista szerint, és egyetlen orosz vakcinajelölt sem szerepel a második vagy harmadik fázisban tartó vizsgálatok között.
A COVID-19 világjárvány által a negyedik legjobban sújtott állam egészségügy-minisztere mindenesetre azt mondta a RIA Novosztyi hírügynökségnek, hogy jelenleg már az engedélyeztetésnél tart a folyamat, amit minél hamarabb le kell tudni, hogy bevethető legyen a vakcina. Elsőként az orvosok és a tanárok kapnának az oltásból, majd októberben országszerte ingyenesen hozzáférhetővé tennék. A tervek szerint 2021-től havonta több millió dózist gyártanának a szerből, így Oroszország lehetne az első, amely nemzetközileg is elérhetővé tenne koronavírus-vakcinát.
Az orosz vakcinával szemben számos nemzetközi szakértő kételyeit fejezte ki. Az amerikai járványguru, Anthony Fauci még pénteken mondta a Kongresszus előtt, hogy reméli, „a kínaiak és az oroszok valóban tesztelik a védőoltásokat, mielőtt mindenki számára elérhetővé teszik.” Szombaton a Telegraph írta meg, hogy a brit kormány valószínűleg nem rendel vakcinákat Oroszországtól, mert azok hatékonyságáról és biztonságosságáról semmilyen tudományos adatot nem közöltek eddig.
A WHO kedden felszólította Oroszországot, hogy a nemzetközi szabályok szerint folytassák a vakcinák fejlesztését és tesztelését, és megjegyezte, hogy nem szerencsés pozitív részeredmények alapján egyből hatékony vakcinát kiáltani. A WHO azt is jelezte, hogy kapcsolatban állnak az orosz egészségügyi szervekkel, és csak akkor javasolnák a vakcina nemzetközi forgalmazását, ha Oroszország hajlandó kiadni a klinikai vizsgálatok hiteles tudományos eredményeit.
(Qubit.hu)
Mire ez a sietség, oroszok? Ne lőjétek el a poént.
Nekünk egész más terveink vannak, így a WHO.