Folytatódnak a heves harcok a Donyeck megyei Szoledar városáért
Az orosz erők a Donyeck megyei Bahmut irányában megpróbálják átvenni az ellenőrzést ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az ügyben érintett többek között Vlagyimir Putyin orosz elnök és Andrej Babis cseh kormányfő is. A nemzetközi oknyomozó újságírók által feltárt dokumentumok szerint Putyinnak titkos vagyontárgyai vannak Monacóban, a jövő héten választásokra készülő Andrej Babis pedig nem vallotta be, hogy egy offshore vállalat két villát vásárolt számára Dél-Franciaországban mintegy 14 millió euró értékben.
Egy másik európai politikusról, a ciprusi elnökről, Nikosz Anasztasziádészről pedig az derült ki, hogy egy általa alapított jogi vállalat egy orosz milliárdos értéktárgyait rejtette el hamis vállalattulajdonosok nevén.
Az iratokból az is kiderül, hogy a Rogán Antal jobbkezeként ismert magyar ügyvéd, Kertész Balázs is vett offshore-céget a brit-Virgin-szigeteken. Rajta kívül több kormányközeli üzletember is érintett offshore-ügyletekben a kiszivárogtatott dokumentumok alapján, köztük Jászai Gellért, a 4iG informatikai vállalat vezetője, aki korábban Mészáros Lőrinc cégbirodalmának egyik legfontosabb irányítója volt, Nyerges Zsolt, az Orbán család régi ismerőse, valamint Horváth László, kormányközeli vállalkozó, tiszteletbeli kazah konzul.
35 jelenlegi és volt politikai vezető, 100 milliárdos, valamint több mint 300 tisztviselő érintett a botrányban. A kiszivárogtatott dokumentumokat Pandora-papíroknak nevezték el.
A jordán királyról kiderítették, hogy titokban mintegy 80 millió eurót halmozott fel Egyesült Királyságbeli és amerikai ingatlanok révén.
A dokumentumok szerint az azerbajdzsáni elnök, Ilham Alijev családja közel 600 millió euró értékben vásárolt ingatlanokat az Egyesült Királyságban.
A papírok felkutatásában több mint 650 riporter vett részt az Oknyomozó Újságírók Nemzetközi Konzorciumának koordinációjával. 12 millió dokumentumot vizsgáltak meg 14 pénzügyi vállalatról olyan adóparadicsomokban, mint a brit Virgin-szigetek, Panama, Belize, Ciprus, az Egyesült Arab Emirátusok, Szingapúr és Svájc.
A Pandora-papírok felfedik, hogyan működik egy árnyék-pénzügyi világ – írja a The Guardian- és ritka betekintést nyújt abba, hogyan működik a globális offshore-gazdaság, amely lehetővé teszi, hogy a világ leggazdagabb emberei elrejtsék vagyonukat, és egyáltalán ne fizessenek adót vagy csak nagyon keveset.
(Euronews)