Folytatódnak a heves harcok a Donyeck megyei Szoledar városáért
Az orosz erők a Donyeck megyei Bahmut irányában megpróbálják átvenni az ellenőrzést ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az RMDSZ által kezdeményezett, az Európai Nemzetiségek Föderatív Uniója (FUEN) által koordinált aláírásgyűjtés 2017 áprilisában indult, és a rendelkezésre álló egy év alatt összegyűjtött támogatói nyilatkozatok közül a 28 uniós tagállam szakhatóságai 1.128.385-at hitelesítettek. Ezeket a pénteken láttamozta az Európai Bizottság, amely egy közleményt is kiadott erről – írja a dokumentum.
Az Európai Unió őshonos kisebbségei, nemzeti közösségei számára uniós támogatást és védelmet kérő kezdeményezés aláírásait online nyújtották be, és egy hónapon belül fog sor kerülni a személyes találkozóra, amelyen a témával foglalkozó uniós biztosok és főigazgatók fogadják a kezdeményező bizottság és a FUEN képviselőit.
A közlemény szerint ezt követően fél éve lesz az Európai Bizottságnak arra, hogy kialakítsa álláspontját, döntést hozzon a jogalkotási folyamatról. Az Európai Parlamentben egy közvitára fog sor kerülni, amelyen minden érdekelt fél részt vehet, ugyanakkor egy plenáris vita is lesz az EP-ben.
„Az aláírások benyújtása egy fontos lépés a Minority SafePack történetében. Ez az előfeltétele annak, hogy februárban személyesen ismertessük a biztosokkal, főigazatókkal a terveinket, és benyújtsuk a szakértői csoportunk által előkészített jogszabálytervezeteket” – nyilatkozta Vincze Loránt, az RMDSZ európai parlamenti képviselője, a FUEN elnöke.
„A parlamenti plenáris vitát szintén nagy lehetőségnek tartjuk, hiszen ha támogató határozattal zárul, hatalmas nyomást jelent majd az EB-re, hogy kedvezően döntsön a jogalkotásról. Eközben folytatódik az a lobbi, amelyet európai fővárosokban végzünk, kormányokat és nemzeti parlamenteket kérve arra, hogy ők maguk is jelezzék az EB-nek, hogy támogatóak ebben az ügyben, és fontosnak tartják a jogalkotást az őshonos kisebbségek kérdésében” – idézi a közlemény az EP-képviselőt.
(MTI)