Folytatódnak a heves harcok a Donyeck megyei Szoledar városáért
Az orosz erők a Donyeck megyei Bahmut irányában megpróbálják átvenni az ellenőrzést ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A teljes nevén Európai Alapítvány az Élet- és Munkakörülmények Javításáért nevű ügynökség felmérésének eredményei azt mutatják, hogy a bizalom hiánya a koronavírus-járvány által legerősebben sújtott tagállamokban – Franciaországban, Olaszországban és Spanyolországban – a legjellemzőbb.
Az uniós tagállamok válaszadóinak több mint fele aggodalmát fejezte ki jövője miatt, mindössze 45 százalékuk válaszolt úgy, hogy optimistának érzi magát. A kimutatások szerint Franciaországban, Belgiumban, Olaszországban és Görögországban a legborúlátóbbak a mostani járvány kapcsán az állampolgárok.
Az online kérdőívet kitöltők több mint egynegyede átmenetileg vagy végleg elveszítette állását, ez a probléma a fiatal férfiakat érinti leginkább. Romániából, Olaszországból, Franciaországból és Ciprusról számoltak be a legtöbben munkaidő-csökkentésről, a legkevesebb ezzel kapcsolatos beszámoló az észak-európai országokból érkezett.
Negyven százaléka a megkérdezetteknek jelezte, hogy sokkal rosszabb pénzügyi helyzetbe került a járvány okozta gazdasági válság miatt, a munka nélkül maradtak 82 százaléka nem képes háztartását tovább fenntartani. Életszínvonal-csökkenést Görögországból és Bulgáriából jelentették a legtöbben.
A felmérés szerint a korlátozó intézkedések miatt a 35 éven aluli emberek körében jobban romlott az életminőség, mint az idősebbeknél. A legtöbben ebből a korosztályból érezték magukat magányosnak és elszigeteltnek. A felmérést végző ügynökség szerint ez arra enged következtetni, hogy a fiatalabb generáció „drámaibb” módon éli meg a családtól és barátoktól való elszakadást, mint az idősebb. A tagállamok közül Franciaországban érezték magukat legmagányosabbnak az emberek.
(MTI)