Folytatódnak a heves harcok a Donyeck megyei Szoledar városáért
Az orosz erők a Donyeck megyei Bahmut irányában megpróbálják átvenni az ellenőrzést ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ebben az adatban a Dorian hurrikán pusztítása miatt kitelepített lakók száma még nem is szerepel.
Az adatokat kormányoktól, az ENSZ humanitárius tevékenységével foglalkozó szervezeteitől, illetve médiajelentésekből szedték össze. Áradás, földcsuszamlás, szélvihar és más extrém időjárási körülmények miatt több embernek kellett elhagynia az otthonát, mint ugyanebben az időszakban az előző években. Az adatokat 2003 óta gyűjtik, még sosem voltak ilyen magasak a számok. Az Internal Displacement Monitoring Center szerint ez is egyértelműen bizonyítja, hogy a klímaváltozás egyre többször jár együtt extrém időjárással.
A jelentés elemzői szerint ezek a számok egyszerre jelentenek jót és rosszat. Az extrém időjárás egyre extrémebb lesz, és több embert érint majd, az ázsiai térségben egyre gyakrabban fordul elő. A jó hír viszont az, hogy a kormányok jelentős többsége, úgy tűnik, felkészült erre, sokkal jobbak az előrejelzések, és jól működik az evakuáció, ezt bizonyítja, hogy általában kevesebb halálos áldozatot szed egy-egy ilyen természeti katasztrófa.
Azaz a számokat úgy kell nézni, hogy ebben benne vannak azok is, akik valószínűleg az extrém időjárás halálos áldozatai lettek volna. Például 3,4 millió embernek kellett elhagynia a lakóhelyét Indiában és Bangladesben, ahol több mint ezer lakóházat söpört el a Fani ciklon. A fejlett előrejelzések és az evakuálás nélkül egészen biztos, hogy a két országban több száz halálos áldozatot követelt volna a ciklon. Ahogyan ezt jól lehetett látni Afrika déli részén Mozambik, Malawi és Zimbabwe térségében, ahol megfelelő előrejelzés hiányában ezer embert ölt meg az Idai ciklon, és 617 ezer embernek kellett elhagynia az otthonát.
(index)