Folytatódnak a heves harcok a Donyeck megyei Szoledar városáért
Az orosz erők a Donyeck megyei Bahmut irányában megpróbálják átvenni az ellenőrzést ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Plan International nevű segélyszervezet 30 országból kérdezett meg egészségügyi szakembereket a nők helyzetéről a koronavírus-járvány ideje alatt. A megkérdezettek háromnegyede termékhiányról számolt be, míg 58 százalékuk emelkedő vagy egyenesen megfizethetetlen árakra panaszkodott.
A válaszadók fele a tiszta vízhez való korlátozott hozzáférést kifogásolta, negyede pedig az erőteljesebb megbélyegzés és a diszkrimináció miatt aggódott.
„A női menstruáció nem szűnik meg a járvánnyal, de sokkal nehezebbé válik a biztonságos és méltóságteljes kezelése” – írta Susanne Legena, a Plan International ausztráliai igazgatója a menstruációs higiéné napján kiadott közleményében.
Legena felhívta a figyelmet, hogy sok országban hiánycikkek lettek a menstruációs higiénés termékek, és számos leánynak és asszonynak kell beérnie helyettesítő megoldásokkal. A szakértő felszólította a kormányokat, hogy a koronavírusra adott válaszok közé vegyék fel a menstruációs higiéné ügyét is.
Az Indiai Menstruációs Egészség Szövetsége a múlt héten közzétett tanulmányában azt írta, hogy az ázsiai országban, illetve Afrika egyes részein élő nők csaknem negyede egyáltalán nem fér hozzá higiéniai termékekhez a koronavírus-járvány alatt.
A Bangladeshez és Zimbabwéhez hasonló szegény országokban egyre több nő ruhaanyagból készít magának betétet, ami növeli a bakteriális fertőzések kockázatát – mondták el egészségügyi dolgozók a Plan Internationalnek.
Zimbabwe vidéki részén sok lány kizárólag az iskolákban fért hozzá a higiéniai termékekhez, és ez volt az egyetlen hely, ahol meg tudott szabadulni tőlük – jegyezte meg Rachael Goba, a szervezet munkatársa.
Ők alternatív, nem biztonságos módszerekhez fognak folyamodni – magyarázta Goba. A kijárási korlátozások miatt vízhiánnyal szembesülő nők pedig nem férnek hozzá tiszta vízhez, hogy tisztálkodni tudjanak – tette hozzá. Goba szerint minden eddigi erőfeszítésük és eredményük semmivé lett.
(MTI)