Gyárfás-kiállítás a Székely Nemzeti Múzeumban
A magyar kultúra napja a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeumban sem telik el és...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az előadás egy nyúlról, egy hiénáról és egy baobabfáról szól. Igen, baobab! Nekünk, európaiaknak talán nem mond sokat, de Afrikában ez az élet fája. Évezredes szimbóluma az életenergiának, teljesítménynek és a fiatalság megőrzésének. Több ezer évet él, hatalmas, rostos törzse akár több tonna vizet képes tárolni.
Menedéket, táplálékot, vizet biztosít a szavannai állatoknak és embereknek. Szinte minden részét hasznosítják: friss gyümölcse kiváló ital, a termés héja tüzelőanyag, hamujából szappan készül, magjából olajat préselnek. Leveleit főzelékként fogyasztják, gyökeréből piros festéket nyernek, kérgéből kötelet, ruházatot készítenek. Minden más növénynél jobban ismeri a hosszú élet titkát. Vajon nekünk is van életfánk? Cédrus-, tölgy-, fenyő-, dió-, hárs-, fűzfa… Lehet, hogy minden egyes fa az élet fája? Fák nélkül az emberiség nem létezne. Ez az afrikai népmese a Föld bármelyik pontján érvényes, és jelenleg talán időszerűbb, mint valaha…
Az előadást Páll Gecse Ákos, Sánta Yvette játsszák, ők tervezték a bábokat is. Rendezője Páll Gecse Ákos. A darab látványtervezője Székely Tímea, a zenéjét Kónya Ütő Bence szerezte. Szakmai tanácsadója pedig Benkő Éva.
Az előadást december 11–19. közötti időszakban, hétköznapokon 10 és 12 órától szervezett közönségnek, december 14-én, szombaton 11 órától és december 16-án, hétfőn 18 órától szabadelőadásként játsszák. Érdeklődni, foglalni a 0755.335.400-as telefonszámon lehet Csüdöm Eszternél.