A Lúdas Matyival indít a Háromszék Táncszínház
A 2025-ös év első hónapjában a gyerekeké lesz a főszerep a sepsiszentgyörgyi Háromsz...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Vigadó Művelődési Ház dísztermében kedden este mutatták be B. Kovács András újságíró, lapunk munkatársa dokumentumkönyvét. Az ócskavasként mérték ki című kiadvány Háromszék iparának magánosításáról szól.
A szerző több évtizede foglalkozik dokumentumértékű riportok írásával, számos napi- és hetilapnál dolgozott, olvasóink ismerhetik írásait, amelyekből egy éleslátású, valós képet mutató, jó tollú író köszön vissza. Ugyanez a stílus jellemzi az Ócskavasként mérték ki című, A székelyföldi magánosítás csődje, ipari és más példákkal főleg Háromszékről 1991 és 2011 között alcímet viselő könyvet is.
A könyvbemutatót Kisgyörgy Tamás, a Charta Kiadó vezetője nyitotta meg, és a szerzővel való kapcsolatáról, valamint a Háromszék napilap 1989-es születéséről beszélt, amin mindketten jelen voltak, és ahol talán elsőként zajlott le magánosítás a megyében. Ehhez kapcsolódott B. Kovács András rövid tájékoztatása a könyvről, amelyben a megyében található egykori nagyobb gyárak sorsáról, illetve azok privatizációjáról vagy éppen felszámolásáról olvashat az érdeklődő.
Elhangzott, Kézdivásárhely a volt csavargyár, a keményítőgyár, a Poliprod Rt. és a tejgyár története kapcsán szerepel a kiadványban, megszólalnak azok az emberek, akik szemtanúi vagy éppen résztvevői voltak az eseményeknek.