Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A kollégium igazgatónője, Sztakics Éva köszöntője után Farkas Kinga, a Cimbora főszerkesztője vette át a szót, aki az Ábel Kiadónál megjelent, szépen kivitelezett kötet megjelentetésének körülményeit részletezte. Mint mondta, annak, hogy a pályázat ilyen élénk reakciót váltott ki a I–XII. osztályos iskolások körében, magyarázata lehet az, hogy az írás segít feloldozni a szorongásokat, a traumákat, a mese segít a feldolgozásban.
Köllő Zsófia, az RMPSZ programigazgatója, a könyv ötletgazdája elmondta, a nagy siker láttán döntöttek úgy, hogy az Ábel Kiadóval együttműködve válogatást adnak ki a mesékből, így jelent meg Zsigmond Emese, a Napsugár folyóirat szerkesztőjének gondozásában és Bak Sára illusztrációival a mesekönyv.
A gyerekek igen változatos módon dolgozták fel az elmúlt maszkos periódushoz kapcsolódó érzéseiket, élményeiket: varázsmesék, disztópiák, hétköznapi történetek, tudományos-fantasztikus, filozofikus írások születtek. Egyesek csak erre a pályázatra fogalmazták meg gondolataikat, mások rendszeresen írogatnak maguknak vagy biztatásra verset, mesét.
Az érdeklődők az Ábel Kiadóhoz fordulhatnak, amennyiben meg szeretnék vásárolni a könyvet (ára 50 lej).