Tíz éve keresik a kincset
Többek között táncház, koncert és látványos gálaműsor várja az érdeklődőket december...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A saját készítésű fényképekkel gazdagított kötetbe Székely Árpád húsz, a helyszínen áprilistól október végéig megejtett túra során átélt élményeit, felgyűlt tapasztalatait és szerzett ismereteit sűrítette. Öt fejezete közül az elsőben a népesedés és közigazgatás történeti áttekintésen kívül, a vidék földrajzi neveivel is megismerkedhetünk. A második egy természetföldrajzi áttekintés, amely az éghajlatot, élővilágot és védett területeket is bemutatja. A harmadik a hegység megközelítéséről, valamint túraútvonalakról és szálláslehetőségekről nyújt tájékoztatást, a negyedikben részletes túraleírások találhatók, az ötödik pedig a szomszédos Máramarost és Bukovinát ismerteti.
Mindezek taglalása során többek között az is kiderült, hogy a Radnai-havasok fő kőzete a kristályos pala, de a mészkő és gránit is kimutatható. Innen ered a Nagy-Szamos, az Arany-Beszterce, az Iza és a Visó. Legmagasabb csúcsa a Nagy-Pietrosz (2303 m) és az Ünőkő (2279 m). Annak ellenére, hogy sziklái között a zergék eszményi élettérre leltek, a vadászat következtében 1927-ben kipusztultak. 1964-67 között a Kárpátok más vonulataiból befogott példányokkal telepítették újra a térséget, a szaporulatnak indult állományt azonban az 1989-es fordulat óta az orvvadászok ismét tizedelik.