Vetró-plakettet avattak Mezősámsondon
Bethlen István gróf, egykori magyar miniszterelnök bronz emlékplakettjét leplezték l...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Bárkivel is szót váltottam, bárki is leírta emlékeit arról a korszakról, néhány nevet soha nem felejtettek el említeni. Azokét, akik nélkül nem lehetett volna meghódítani a városbeliek, a környékiek, a távolabbi érdeklődők szívét.
Nem könnyű úgy dolgozni egy művelődési intézményben, hogy ne legyenek naprakész feltételek, emberiek és anyagiak egyaránt. A szakmai támogatás sosem hiányzott. Különösen szépen szólnak ezek a történetek László Attila zenetanárról, aki népdalgyűjtőként, kórusvezetőként, intézményvezetőként – a Művészeti Népiskola igazgatójaként – rendszeres kapcsolatban állt a kézdivásárhelyiekkel, segített a legmegfelelőbb dallamok kiválasztásában, begyakorlásában, volt eset, hogy a cselekmény drámai mozzanatai éppen az ő meglátásaival gyarapodtak, elmélyültek.
– László Attila az általa kiválasztott dallamokat hangszerelte, és a kész anyagot betanította a zenekarnak és a kórusnak. Nagyon megnyerő modorú emberként a kisebb-nagyobb tévedéseket, késéseket is elegáns, lovagias szöveggel észrevételezte. Aracsi Géza bácsi szigora után újdonságként hatott az ő módszere, nem csoda hát, hogy a kórustagok kedvence lett. Az előadások egy részét ő dirigálta, sikerrel. Nagy szerepe volt abban, hogy az országos versenyen a mi együttesünket kitüntették. Sokat köszönhetünk Jánosi József táncmesternek, aki ugyancsak az előbb említett megyei intézmény koreográfusaként szereplőként is fellépett az egyik nagy hatású szerepben.
Nyilván, nem lehet elfelejteni, annyi esztendő eltelte után sem, hogy a megfelelő körülmények megteremtésében oroszlánrészt vállaltak mások is a Városi Művelődési Ház, a Vigadó alkalmazottjaiként. Az anyagi támogatás nélkül elképzelhetetlen a magas szintű művészi, művelődési tevékenység. Visszapillantva azokra az évekre, nyugodtan kijelenthetjük, hogy a művelődés e rangos intézményének falai között olyan kulturális eseménysorozat született, amely azóta is magas szinten tartja az ilyen irányú elfoglaltságot, s amelynek köszönhetően elismert szintre emelkedett a könnyűzenei élet, a színjátszók sokszor és sokfelé elismert fellépése, Szőcs Géza rendezései nem maradtak visszhangtalanok, tulajdonképpen ez a mozgás készítette elő később a hivatásos színkör létrejöttét, de megkockáztatom azt is kijelenteni, hogy ide nyúlnak gyökerei vissza a helybéli rádiózásnak és televíziózásnak.
– Azért szóljunk még azokról is, akiknek köszönhetjük a működésünket meghatározó körülmények kialakítását, ebbe beletartozik az anyagi biztonság is. Imreh János volt akkoriban a Művelődési Ház igazgatója, elmondhatom róla, hogy kapcsolatai révén sok mindent ki tudtunk magunknak vívni. Nem volt gond a kiszállások megszervezése, ekkor indult a könnyűzenei láz, a Klára-testvérek, Gyuri és Barni, mellettük Uszkai Sándor, az énekes Bányász István, Bularca Teodora, Doina Limbășanu, a színjátszók is innen indultak az országos hírnév megszerzésére. A megyésítés után Gáspár Árpád lett az igazgató, ő se csupán igazgatott, hanem cselekvő tagja volt csapatunknak. Ugyanígy Virág Ibolya meg Bardócz Eszter, akikre ugyancsak nagy szerep hárult egyrészt a szervezésben, a művészi irányításban, másrészt a színpadon. Én életem nagy kihívásának tekintettem ezt a munkát, amely számomra is sok elégtétellel szolgált, s mai napig büszke vagyok arra a csapatra, amely több mint ötven évvel ezelőtt Kézdivásárhely nevét országszerte ismertté tette – emlékezett Mihálycsa Szilveszter tanár úr.