Kettős kiállítás a Vigadó Művelődési Központban
Rangos képzőművészeti esemény helyszíne lesz a kézdivásárhelyi Vigadó Művelődési Köz...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A dombok között megbújó, kis erdővidéki falu panziójának titka abban rejlik, hogy vendégei a csendet, a már-már elfelejtett falusi békességet, az egykori székely falu hangulatát keresik, és ezt itt mind meg is találják. A tömegturizmus időszakában érdekes dolognak számít, hogy a falusi élet egykori nyugalma is értékesíthető, és hogy azok, akiket egykor beszippantott a nagyváros, ma üdülni, pihenni térnek vissza a falusi környezetbe.
Gazdag Levente korábban a miklósvári Kálnoky-kastélynál dolgozott, ott érlelődött meg benne a gondolat, miután megismerkedett a falusi vendéglátás fortélyaival, hogy maga is nyithatna egy panziót. Így vásárolták meg Középajtán a 21. szám alatti házat, melyet vendégházzá alakítottak át: régi bútorokat vásároltak, restauráltatták azokat, ezzel már biztosítva a ház kellemes, régi időket felelevenítő hangulatát, és ha ehhez még hozzáadjuk a virágokkal, szőlőlugassal körülvett tornácot, a füves udvart, a kertet, rögtön érthetővé válik, miért keresik a turisták a Fekete Gólya panziót.
– Sokan vannak, akik ezt a fajta kikapcsolódást keresik, ezt szeretik, a csendet, a ragaszkodást a hagyományokhoz – mondta Levente.
Érdekes módon, mintegy négy éve több lett a román turisták száma, mint a többieké. „Azok jönnek ide, akik megunták a Prahova-völgy zsúfoltságát”– fűzte hozza, megjegyezve, hogy a románok körében növekvő népszerűség köszönhető a Kovászna megyét az utóbbi időkben sűrűbben látogató bloggereknek, a népszerűsítő internetes tartalmaknak is.
A panziónál megszálló vendégek első kérdése az, hogy mit lehet megnézni a környéken, de olyanok is vannak, akik csak pihenni jönnek: csak ülnek, és élvezik a csendet. A Vargyas-szoros az első meglátogatandó célpont, de Levente képzett idegenvezetőként nemcsak a természeti látnivalókat, hanem Erdővidék épített örökségét, népművészeti látnivalóit is ajánlani szokta vendégeinek. Olykor szekerezést, gyalogtúrákat is szerveznek nekik.
A sikeres működés ellenére, Gazdag Levente úgy tartja, hogy Erdővidék turizmusa még mindig fejleszthető, van út előre, csakhogy pillanatnyilag sokan, sokfelé inkább csak beszélnek erről, tettekre kevesebben vállalkoznak. A brassói repülőtér megépítése, a Barótról Brassó felé vezető megyei út feljavítása mind-mind ösztönző lehet azok számára, akik netán jövőt látnak a helyi turizmusban – a Fekete Gólya példája pedig bizonyítja, hogy igenis lehet – az egyszerű erdővidéki dolgok is lehetnek nagyszerűek, érdekesek. Érdeklődés van, helyi emberek kellenének még, akik vendégeket fogadjanak, és az értékeket nekik bemutassák.
Tényleg mesés hely, csak ajánlani tudom mindenkinek.