Vetró-plakettet avattak Mezősámsondon
Bethlen István gróf, egykori magyar miniszterelnök bronz emlékplakettjét leplezték l...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Amint azt a Balassi Intézet Magyarország Kulturális Központjának sepsiszentgyörgyi kurátorától megtudhattuk, a cím kiválasztása tudatos volt. Kiss Manyi ugyanis néhány hónapos csecsemőként kántortanító apja áthelyezése okán Zágonba került, és ott nevelkedett, ezért magát a falu szülöttének tekintette. Így az sem véletlen, hogy pihenni és erőt gyűjteni is ide járt vissza.
Alig 4 éves korában a szülei elváltak, azonban az őt nevelő anyai nagynénjénél továbbra is boldog gyermekkora volt, amire mindig szeretettel emlékezett vissza. Zsenge korában zongoraművésznőnek készült, de a sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégium gimnáziumi osztályainak elvégzése után a kolozsvári Izsó Miklós-féle színi tanodába járt, ahol első szerepeit is kapta. 1928-tól Szegeden szubrett, naiva, komika, statiszta és táncosnő. A harmincas években a Fővárosi Operettszínház szerződtette, majd a Vígszínházhoz került. 1954-től egészen 1971-ben bekövetkezett haláláig a Madách Színház társulatának volt a tagja. Színpadi alkotóerejének köszönhetően komikai és drámai szerepekben egyaránt a közönség kedvencévé vált, de filmszínészként is kimagasló teljesítményt nyújtott. Huszti Péter szerint „szerepeit, minden érzést, indulatot, fájdalmat, örömet csatasorba állítva, a lélek mélyéről hozta fel.”