Keressük a fényt!
Egy több évezredes emberi tapasztalatot foglalt tömör mondatba a Könyvek Könyve, mis...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A könyv végül is családi vállalkozás lett, hosszas készülődés után jött létre. Mint az író elmondta, rengeteg jegyzete született arról, milyen megpróbáltatások elé állította minden új nappal az autista gyermek nevelése a szülőket, ami végül is nagyon megerősítette őket. De valahogy fel is kellett dolgozni ezt a folyamatot, azt, hogy elengedték a „tökéletes” gyermek illúzióját, ezért az apa megírta, a gyógypedagógussá képződött közgazdász anyuka pedig illusztrálta a kötetet, a gyermekek vigyázó szeme előtt (a kisfiúnak van egy húga is).
A szereplők nevei a főhős gyermektől származnak, ilyenformán nagyon hitelesek, és annak ellenére maradtak a könyvben, hogy egy meseíró kolléga véleménye szerint annak a korosztálynak, amelynek íródott a könyv, nagyon nehezek. A visszajelzések szerint azonban a gyermekek jól vették az akadályt, Csender Levente fia pedig e könyv olvasása közben barátkozott meg saját másságával. És így, miközben a népmesei hagyományra épült mű segít az érintett gyermeknek, szülőnek, a kívülállónak is izgalmas olvasmánya lehet. Benne van majdnem minden, amit jelen pillanatban az autizmusról tudnak, de nem didaktikus jellegű.
Az már több mint valószínű, hogy a mese folytatódik, hiszen a valóságból táplálkozó jegyzetek kétharmada még feldolgozatlanul hever, és születnek újabbak