Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Vannak emberek, akik életüket egy általuk fontosnak tartott ügynek, mesterségnek, hivatásnak vagy tevékenységnek szentelték. Közéjük tartozik az áldozatos munkáját immár hosszú évtizedek óta Háromszéken és Sepsiszentgyörgyön végző Jánosi József (1937) néptánckutató és -oktató (képünkön) is, aki december 17-én tölti a 80. életévét.
Jánosi József Brassóban született 1937-ben, azonban Hargita megyében nőtt fel, és diplomát a székelyudvarhelyi tanítóképzőben szerzett. A tanítói pályafutást már fiatalon felcseréli, és hivatásos néptáncosként, majd táncoktatóként, koreográfusként, néptáncgyűjtőként, illetve kutatóként tevékenykedik. Háromszékre 1964-ben került. Nevéhez fűződik például a bálványosi néptáncfesztivál, valamint a Perkőn évente megrendezésre kerülő gyermek és ifjúsági táncegyüttesek találkozója is.
Módszeres kutató- és gyűjtőmunkáját 1970-ben kezdte el Erdővidék és Felső–Háromszék falvaiban. 1980-tól lefilmezte az adatközlők mozdulatait, melynek nyomán többórányi háromszéki táncot, illetve a táncélethez fűződő szokásanyagot rögzített. A már megszerzett és naponta bővülő tudásanyag birtokában pedig több település egykori tánchagyományát sikerült rekonstruálnia.
Egykori tanítványai, munkatársai, hozzátartozói és tisztelői a sepsiszentgyörgyi Háromszék Táncstúdióban köszöntik vasárnap 16 órakor, egy kulturális programmal fűszerezett ünnepség keretében, melyre minden néptánc iránt érdeklődőt szeretettel várnak.
Isten eltesse jo egeszsegeb meg sokaig !