Ha ebben a megyebe annyi okos ember lenne, mint amennyi muvesz, nem igy allnanak a dolgok.Mert muveszbol van boven.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Bánhatja, aki nem jött el megnézni a képeket, de még megteheti, hiszen egész decemberben ott lesz a kiállítás a Kászoni Gáspár-teremben: valóban különleges betekintést nyerhetünk Hollandia mindennapjaiba Albert Attila objektívén keresztül, remek fekete-fehér és színes, egyszerű vagy olykor jól megkomponált fotográfiákkal mutatva be a nyugat-európai ország életét, ami olyan, amilyennek elképzeljük itthonról, Erdélyből, de lehet, a fényképeket nézegetve, egy kicsit még olyanabb. Szuggesztívre sikeredett a kiállítás plakátja is, amit Domokos Zsolt készített az egyik fotót felhasználva: egy sötét szoboralak fején nagy, narancssárga sapka van, Hollandiára jellemzően vidámságot, gondtalanságot sugallva.
A házigazda, Hoffmann Edit muzeológus arra hívta fel a figyelmet arra, hogy Hollandia a reformáció után számos, tanulni vágyó erdélyi diák otthona volt az idők során, ennek okán rengeteg magyar emlékkel is rendelkezik, amiket érdemes felkeresni, például egy következő hollandiai fotóstúra során – ajánlotta különösen a kiállítónak. „Közülük a leghíresebb Apáczai Csere János volt. Franekerben egyébként nagyon sok magyarországi és erdélyi diák tanult, emléküket hajdani szállásuk helyén tábla őrzi” – mondta.
A jelenlevő fiatalokat arra biztatta, ragadjanak fényképezőgépet: „Nagyon fontos, hogy a fiatalok egymásnak példát állítsanak az ilyen szabadidős tevékenységek által, mint amilyen a fotózás, amivel az ember nem csak időt tölt, de fejlődik is. Hasznos lenne ugyanakkor, ha a fotózást kedvelő erdővidéki fiatalok egy fotósklubba tömörülnének ” – hangoztatta.
Albert Attila mindenekelőtt köszönetet mondott a lehetőségért, hogy kiállíthatott Erdővidék Múzeumában, „mert mit ér a fotó, ha a merevlemezen tároljuk, és nem látja senki” – mondta, hozzáfűzve, hogy számára még új dolog a fotózás, de örvend ő is annak, hogy az beköszöntött életébe, hiszen ösztönzi, kíváncsivá teszi.
„Másrészt úgy gondolom, nagyon fontos manapság az, hogy valamilyen módon tartsuk a kapcsolatot a külvilággal. Én nem vagyok a szavak embere, ezért egy másik kifejező eszközhöz, a fényképhez folyamodtam” – mesélte hobbijáról.
A kiállított fotóiról megjegyezte: „Képeim által próbáltam egy érzést kelteni, törekedtem, hogy legyen harmónia bennük, hogy azok csodálkoztassanak rá valamire.” Sikerült neki.
Ha ebben a megyebe annyi okos ember lenne, mint amennyi muvesz, nem igy allnanak a dolgok.Mert muveszbol van boven.
Gratulálok Atti! Sajnos, nem lehet osztani a Facebook-on!