Szentegyházi filisek a céhes városban
Idén Kézdivásárhelyen ünnepli a magyar kultúra napját Kovászna Megye Tanácsa és a Ko...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Csütörtökön a kézdivásárhelyi Vigadó Galériában, a 14. Vigadó Akadémia keretében mutatták be a kézdivásárhelyi születésű, jelenleg Magyarországon élő Baka Dorottya (P. T. Soredo) A sebész ágya című pszicho-thrillerét.
A termet zsúfolásig megtöltő érdeklődőket Szöllősi Tamás KVISZ-elnök, a szerző beszélgetőpartnere köszöntötte a tavaly márciusban Magyarországon megjelent könyv bemutatóján, majd az általa „művészeti polihisztornak” titulált szerzőnek tette fel kérdéseit. A könyv borítóját és az egyes fejezetek elején található grafikákat is jegyző Baka Dorottya elmondta, az önkifejezésben remekül kiegészíti egymást a festészet, a grafika és az írás, azonban mindig is utóbbi volt a kedvence.
A téma kapcsán kifejtette, „volt egy olyan álmom, mintha egy filmet néztem volna. Mentem a kamerával, láttam az egész történetet, minden apró részletet, előbb saját szememmel, majd a két főszereplő szemszögéből. Reggel lejegyeztem, arra gondolva, milyen érdekes, hogy a külvilágban keresünk témát, holott az bennünk van”. Hozzátette, bár morbid a történet, mégis sajátjának érzi, hiszen ő álmodta, és könnyű volt megírni, hiszen „az álomban minden megvolt”.
A P. T. Soredo írói álnévről elmondta, azért nem saját neve alatt jelentette meg regényét, mert nem szerette volna, ha a magyar név az olvasókat valamilyen módon befolyásolja. Hozzátette, a szereplőknek és a könyvben előforduló helyeknek sincs nevük. „Úgy gondoltam, úgy lesz mindenki sajátja a történet, ha a tudatalattijából egy jungi asszociációval azt vetíti rá, amit szeretne.”
A címről megtudhattuk, a történet egyik főszereplője egy plasztikai sebész, másrészt az ágyban végzett dolgainkról nem szoktuk beszélni, legyen szó a szülésről, a szeretkezésről vagy éppen a halálról. „Barátaim, ismerőseim, mielőtt kezükbe vették a könyvet, azt hitték, »A szürke ötven árnyalata«-szerű szado-mazo-történet. Azonban ebben az ágyban nem szeretkeznek, itt valami sokkal tabubb témáról van szó, ám úgy gondolom, hogy ez azért mindenkinek egy kicsit pedzi a fantáziáját, ezért választottam ezt a címet”.
A fejezetcímek a hét fő erény, ugyanis a könyvben a szerző azt a nyilvánvalónak vélt ellentétet próbálja boncolgatni, ami a hét főbűn és a hét erény között meghúzódik. „Nem mindig nyilvánvaló ez az ellentét, a könyvben szereplő nő a hét fő erény szerint próbál élni, mégis a hét főbűn áldozata lesz”. A továbbiakban megtudtuk, A sebész ágya megjelenése óta Baka Dorottya már írt két, eddig kiadatlan regényt, egy szimbolikus fejlődéstörténetet, illetve egy sci-fit.