Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ennek a fennmaradásnak egyetlen felemelő jellemzője van: a következetesség, az újabb és újabb kihívások felvállalása, az olyan helyszíneken való fellépés, amelyek meghatározóknak bizonyultak nem csupán a pedagógusok, de a szélesebb társadalmi területeken is. És pontosan ez tartotta magas szinten mindenkor ennek a szervezetnek a forró, tevékenységgel dúsított hangulatát, mert érdekes módon a különböző oldalakról érkező felkérések közül főleg az oktatást célzó megkeresések felkarolásával vívta ki a maga számára előnyös pozícióját, amelyek nyomán – ezt bátran állítom – a romániai, sőt a Kárpát-medencei magyar szellemi élet és munka talán legmeghatározóbb ékkövének tekinthető.
A három évtizedre való visszapillantás sem marad majd el, jelenleg viszont rendkívül fontosnak és a szervezeterősítőnek tartom azt az eseményt, amelyre március 11–12-én került sor. Első nap a régóta megálmodott, mára elkészült wellness-központ és tanuszoda felavatása történt meg megérdemelt ünnepség keretében. Másnap aztán egy másik felemelő mozzanat következett, a tavalyi Ezüstgyopár díjak átnyújtása. A járvány csak elnapolni volt képes, de meggátolni nem azokat a kézfogásokat, amelyek ilyenkor, ilyen alkalommal ideillenek.
Ha leszűkítjük a kört, azt mondhatom, harminchét boldog ember – köztük a hat háromszéki (Orbaiszékről Gazda József, Szabó Etelka, Erdővidékről Barabás Ildikó, Felsőháromszékről Kész Ildikó, Alsóháromszékről Nagy Gábor és Fekécs Károly) – nevetett össze ezekben az órákban. És nyilván azok is, akik akadályoztatásuk miatt nem lehettek jelen, de ez a mosoly és öröm ott leolvasható volt azoknak a jelentős számban érkezett családtagoknak, barátoknak arcán is, akik elkísérték kitüntetésre javasolt hozzátartozójukat. A szovátai vegyes kar fellépése, az ilyen alkalmakkor mindig elhangzó Kodály-mű igazi örömnappá varázsolta ezt az egyébként zimankós tavaszkezdetet, éppen március tizenötödike előestéjén.