A Lúdas Matyival indít a Háromszék Táncszínház
A 2025-ös év első hónapjában a gyerekeké lesz a főszerep a sepsiszentgyörgyi Háromsz...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
– Milyen előzetes elképzelése, tapasztalata volt Kézdivásárhelyről, mielőtt elvállalta a felkérést? Mennyire ismerte az Udvartér Színház (korábban Udvartér Teátrum, illetve Városi Színház) munkáját, volt-e valamilyen kapcsolódása?
– Kézdivásárhelyről előzetes tapasztalatom a Jazz nevű kocsmának a finom camembert menüje volt. A fiatal színészkollégák meséltek a színházról és a próbafolyamatokról többet, miután leszerződtek, hogy mennyire jól érzik magukat ebben a családias környezetben. Láttam az egyik zenés produkciót, ami a sokadalomra készült, ha jól tudom, szabadtéri zenés előadás volt és megfogott az a kedvesség és tisztaság, ami a színpadról áradt.
– Javában zajlanak a próbák, milyennek értékeli az alkotói folyamatot?
– A Szerelem című előadás alkotói folyamata sok vidám pillanattal tűzdelt, inspiráló kihívás. A közös munka sok váratlan szituáció elé állít olyan körülmények között, ahol a szeretet és egymás tisztelete alapfeltétel.
– Fiatal színészként eddig milyen szerepek találták meg, illetve mi jelenti a kihívást a Szerelemben játszott karakter esetében?
– Eddigi produkcióim inkább az egyetem keretében létrehozott vizsgaelőadásokban játszott szerepek voltak. Ez tartalmaz sok mozgásszínházi vizsgamunkát koreográfusi végzettségem miatt. Színészhallgatóként három egyetemi produkcióban játszottam, a kedvencem a Forgács Péter által színpadra állított Állami című előadás volt, valamint egy, az egyetemtől független alternatív színházi nevelési projekt során létrejött ShapeUp című előadásban játszottam Emily, a komorna szerepét, Némethy Zsuzsa színésznővel, aki a bárónő karakterét formálta meg. A Szerelem próbafolyamatában az általam játszott szereplő kapcsán a legnagyobb kihívás a karakter végletesen ellentétes jellemvilágának a megalkotása, oly módon, hogy a saját igazságának és erejének az érvényessége a megfelelő ízléssel és szerethetőséggel jelenjen meg.
Ferencz Evelin vagyok, 24 éves. A Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem koreográfia szakán végeztem az alapképzést, a mesterit pedig ugyanazon intézmény színész szakán. Csíkszeredában élek.
– Mi az az üzenet, ami aktuálissá, a mai néző számára relevánssá teszi a Szerelem című előadást?
– Mindenki keresi a boldogságot a saját életén, az emberi kapcsolatain és eszköztárán keresztül. A mai néző számára az aktualitást én ennek a keresésnek a módszerén, a ,,hogyan” vizsgálatán keresztül fogalmaznám meg. Ez olyan dolog, ami mindenki számára teljesen egyedi és személyes, a kérdés az, hogy kit mi tesz boldoggá? És igazából kinek mi a boldogság?
– Személyesebb vonatkozásban, az ön számára hogyan fogalmazható meg a darab lényege?
– Számomra a darab lényege is ebben a boldogságkeresésben rejlik. Hogy hol keressük: kint, a körülöttünk lévő világban vagy pedig belül, saját magunkban, esetleg mindkettő? És mit vagyunk hajlandóak feláldozni azért az idealizált képért, amit akár a társadalom, akár a közvetlen környezet meghatároz mint boldogság vagy ,,rendes élet”, attól függően, hogy mennyire azonosulunk mi ezzel.