Mozgalmas november elé néz az Udvartér Színház
Mozgalmas november elé néz a kézdivásárhelyi Udvartér Színház: újabb bemutatóval jel...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Wass Albert Üzenet haza című versének Hubbes Péter általi elszavalásával kezdődött Puskás Bálint Zoltán Az alkotmánybíró hétköznapjai címet viselő újabb könyvének bemutatója a múlt héten a Bod Péter Megyei Könyvtárban. A rendezvényt többek között dr. Valer Dorneanu, a román alkotmánybíróság elnöke és öt kollégája is megtisztelte jelenlétével.
A Gábor Áron-termet megtöltő érdeklődőket az est moderátoraként Bede Ferenc üdvözölte, köszöntőbeszédében tömören a szerző – általa szédületesnek nevezett – pályafutását is ismertette. Így többek között megtudhattuk, hogy Puskás Bálint Zoltán 1949. április 19-én született Szovátán, és a kolozsvári Babeş–Bolyai Tudományegyetem Jogtudományi Karán diplomázott. 1989 előtt a Kisipari Szövetkezetek Kovászna Megyei Szövetségének jogásza, 1992 és 1996 között az RMDSZ Kovászna megyei tanácsosa, 1996-tól szenátor, később a felsőház jegyzője és alelnöke, valamint a romániai Máltai Szeretetszolgálat alapító elnöke volt. Alkotmánybírónak 2007-ben választották meg 9 évre, jelenleg nyugdíjas.
Valer Dorneanu, miután magyarul köszöntötte az egybegyűlteket, egykori munkatársa méltatása közben annak emberi tartását, szakmai felkészültségét és az erdélyi magyarság érdekében kifejtett tevékenységét emelte ki. Alkotmánybírósági jelenléte és tevékenysége megnövelte a testület tekintélyét – tette hozzá.
A könyvet két nyelven ismertető dr. Varga Attila alkotmánybíró példátlannak nevezte azt, hogy egy romániai alkotmánybíró mandátuma lejárta után megírja visszaemlékezéseit, mely szerinte nemcsak írás- és elemzőkészséget követel, hanem bizonyos fokú bátorságot is. Egy ország alkotmánybírósága ugyanis jellegénél fogva olyan zárt intézmény, melyről jelen időben ilyen jellegű könyvet nem is lehet írni. Ez a tény pedig még izgalmasabbá teszi a művet, hiszen bepillantást enged a taláros testület működésébe és bizonyos kulisszatitkaiba is. Ez meg azért fontos, mert az alkotmánybíróság tulajdonképpen a jogállam intézményesített garanciája, melynek döntései kihatással vannak annak működésére, vagyis az emberek hétköznapi életére is. Ráadásul Puskás Bálintnak rendkívüli feszültségektől terhes – például az államfő kétszeres felfüggesztését elhozó – időszak jutott, melyben nem volt könnyű bölcs és a társadalom javát szolgáló döntéseket hozni.
Szabó Lajos kanonok olyan ablaknak nevezte Puskás frissen megjelent könyvét, mely betekintést enged az országvezetés és törvénykezés épületébe, hogy fogalmunk legyen, miként erősödik vagy gyengül az emberi szabadság, a jóság, a szeretet és a jövő. Az utolsóként felszólaló szerző tömör mondataiból kiderült, az ő kérésére indították a könyvbemutatót Wass Albert-verssel. Az igazságot ugyanis ő egy olyan kőnek tartja, melynek maradni kell; több mint 20 éves bukaresti tartózkodása alatt is ezt a követ próbálta védeni. Közölte továbbá, hogy a kötet eladásából származó bevételt a Máltai Szeretetszolgálatnak adományozza.