Tíz éve keresik a kincset
Többek között táncház, koncert és látványos gálaműsor várja az érdeklődőket december...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Erdélynek célirányosan 18 millió forintot utalt tehetséggondozásra a anyaországi Emberi Erőforrás Támogatáskezelő, az ebből finanszírozható 174 ösztöndíjon osztozik az Erdélyi, illetve a Székelyföldi Tehetségsegítő Tanács. Az utóbbi hatáskörébe tartozó Kovászna, Hargita, Brassó, Bákó és Maros megyékből olyan 6–12. osztályos diákok pályázhatnak, akik a romániai közoktatásban magyar nyelven tanulnak, és akik tanáraik, mentoraik ajánlásával, különböző versenyeken szerzett oklevelekkel bizonyítani tudják eddigi eredményeiket. A pályázatokat december 15-ig kell eljuttatni a Székelyföldi Tehetségsegítő Tanács címére (Asociaţia pentru Ocrotirea Talentelor din Ținutul Secuiesc 520014 Sfântu Gheorghe, str. Bisericii, nr. 1/A, jud. Covasna). További részletek felől a www.tehetsegpont.ro weboldalon, a 0267.351.959-es telefonszámon vagy a sztt@tehetsegpont.ro e-mail-címen lehet érdeklődni Rózsa Annamáriánál.
Az eddigi tapasztalatok alapján kitűnik, hogy a jellemzőbb tehetségterületek: matematika, fizika, informatika, anyanyelv, ének, sport vagy valamilyen hangszer, de megjelenik a biológia, földrajz, rajz, festészet, néptánc és történelem is. A beszámolókból jól látható, hogy milyen sok időt és energiát fektetnek a diákok abba, hogy jó eredményeket érjenek el, és ezáltal biztosítsák saját maguk számára a jobb jövőt – áll a pályázatot lezáró összegzésben.