Szentegyházi filisek a céhes városban
Idén Kézdivásárhelyen ünnepli a magyar kultúra napját Kovászna Megye Tanácsa és a Ko...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Figyelemreméltó felajánlást tett hétfőn Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke: a megyei önkormányzat finanszírozná, hogy méltó emléket kapjon Horváth Károly, az 1854-es Makk-féle összeesküvés orbaiteleki vértanúja.
A megyetanácselnök szerint idén jó alkalom lenne megjelölni a faluból elszármazott szabadsághős családi házát.
– Szeretnénk kezdeményezni, hogy a Makk-féle összeesküvésben résztvevő 165 kivégezett emlékére helyezzünk el a családi házra egy emléktáblát, de még jobb lenne, ha állítanánk a portára egy mellszobrot – vetette fel Tamás Sándor a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) elnökével, Izsák Balázzsal közösen tartott hétfői sajtóértekezleten.
Az SZNT elnökét kissé mintha meglepte volna a partnerségre való felkérés, de természetesen köszönettel csatlakozott hozzá.
A feljegyzések szerint a Teleki Horváth fölbirtokos család több tagja szerzett érdemeket az 1848–49-es szabadságharcban. Horváth Miklós főhadnagy a piski csatában esett el, Horváth Ignác honvédezredes az aldobolyi hídnál sebesült meg, ifj. Horváth Károly mint nemzetőrtiszt Kossuth-huszárként harcolt, és a szabadságharc elbukása után Zsibónál tette le a fegyvert, hazatért, majd 1854-ben vértanúként halt meg.
Horváth Károly neve szerepel a székely vértanúk postaréti emlékművén. Az 1875-ben közadakozásból állított, hat méter magas emlékoszlop Aradi Zsigmond műve, rajta Jókai Mór szavaival: „…Élni szabadságban, vagy ezért meghalni merészen: Ezt hitték, vallták s haltak érte híven. Törvényes, szabad és független nemzeti állás Intő szobra legyen, honfi, e drága jel itt! 1874”.