Marilyn Monroe székely felfedezőjére emlékeznek
A ki tudja hány férfi fantáziáját megmozgató Marilyn Monroe-ról bizonyára sokan hall...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az igazi közösségi ünnepen a résztvevők mintegy megerősítették a baróti református hívek együvé tartozásának magasztos érzését, Tordai Árpád lelkész és az egyház gondnokai felemelő szavakkal méltatták a templomépítő elődöket, akiknek köszönhetően ma Barót központjában olyan hajlékuk van a reformátusoknak, amely egyházi hivatásán túl méltán tölt be építészeti, turisztikai szerepet is. A templom a város büszkeségének, egy építészeti remekműnek is beillik.
Az istentiszteleten a lelkipásztor Pál apostolnak a Korintusbeliekhez írt leveléből olvasott fel bibliai igét, erre alapozta ünnepi igehirdetését: „mert más fundamentumot senki nem vethet azon kívül, amely vettetett, mely a Jézus Krisztus” – hangoztatta, kiemelve, hogy nem mindegy, milyen alapokra építünk életünkben, ám bizonyos, hogy akik a baróti templomot építették, ők az Örökkévalónak tették, az Ő munkatársaiként.
A templomépítő elődök munkáját Komporály Viktor és Baló András gondnokok is hálás szavakkal méltatták, megjegyezve, hogy erőfeszítéseikért mindannyian hálával tartozunk nekik. A templom néhai Nagy Lajos gondnok és Krizbai Imre lelkipásztor idejében épült, szegletkövét 1994-ben helyezték el, vagyis 12 évig építették, és azt sem szabad elfelejtenünk, hogy hathatós külföldi, svájci és hollandiai segítséggel. Érdekességképpen megemlítjük, hogy a templom orgonáját is a mostanában bizonyos körök által gyakran szidott hollandok adományozták, éspedig Simon Hamelink és Rene Nijsse, azt 2014-ben avatták fel, és az első zeneszám, amit eljátszottak rajta, az éppen a világ egyik legrégebbi himnusza, az 1568-ból ismert holland himnusz volt, Fórika Balázs kézdivásárhelyi énekvezér tolmácsolásában.
A két gondnok megkoszorúzta a templom bejáratánál található, a thusis-i Református Gyülekezettel közösen állított emlékművet is, mely a templomépítésben segítő svájciakra emlékezteti a baróti gyülekezetet.
Az igehirdetés után ünnepi műsorral folytatódott a megemlékező istentisztelet. Az Aczél Zsuzsanna vezette Zathureczky Gyula Református Kórus tolmácsolásában ünnepi szólamok csendültek fel, szavalt Tordai Zsófia és Moroianu Anna, beszélt Balázsi Csilla nőszövetségi elnök, énekeltek a Bujka énekegyüttes tagjai, továbbá Deák Csenge és Deák Zselyke, Miklós Dániel, Kisgyörgy Bence és Kisgyörgy Abigél előadásában, Fehér Orsolya és Aczél Zsuzsanna vezényletével népi, illetve klasszikus dallamok is felcsendültek a templomban. Tordai Árpád tiszteletes őket előadásuk végén egy-egy szál virággal köszöntötte.
A hálaadó istentisztelet, a Hazatérés napja, ahogy a templomépítő presbiterek hátrahagyták, ezúttal is szeretetvendégséggel zárult az altemplomban.