Lendületes évkezdés az Udvartér Színháznál
Számos saját produkció szerepel a januári műsorban a december végén bemutatott legúj...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A múlt csütörtökön rendezték a kézdivásárhelyi Vigadó dísztermében a Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont könyvbemutatóval egybekötött kiállításmegnyitóját.
A közönséget Lőrincz Ildikó, a kulturális rendezvényeket, közművelődési programokat és eseményeket szervező, illetve könyvkiadót is működtető székelyudvarhelyi Forrásközpont igazgatója üdvözölte. „Egy ilyen kiállítás- és kötetbemutató lehetőséget teremt arra, hogy nagyobb figyelmet szenteljünk hagyományainknak, gyökereinknek, nemzeti tudatunk erősítésének, felmutassuk és továbbadjuk a múltunkat idéző tárgyi és szellemi értékeket”, fejtette ki. A folytatásban P. Buzogány Árpád közművelődési szakember méltatta Az Orbán Balázs nyomdokán a Gyimesek vidékén című fotókiállítás anyagát, valamint a Forrásközpont helyszínen megvásárolható kiadványait.
Udvarhelyszéken 2002-ben kezdődtek el a nagy dokumentációs fotótáborok, és a Vigadóban bemutatott kiállítás anyagát a Gyimesekben szervezett fotótábor anyagából válogatta az eseményen ugyancsak jelen lévő Balázs Ödön, a Forrásközpont fotográfusa. „A székely és részben román eredetű csángó-magyar testvérek mostani életét dokumentálták az elmúlt esztendei fotótáborok. Az ott élők mai életvitele sajátos, mondhatni különleges, tárgyi és szellemi kultúrájuk egyaránt egyedi”, hangzott el.
A kiállított felvételek között számos tájkép látható, hiszen a természeti környezet jórészt romlatlan állapotában és szépségében tündöklik. Emellett a válogatott képanyagban ugyancsak fellelhetők a munkaalkalmakat és a pihenés perceit, meghitt helyzeteket, portrékat, illetve színes népviseletet ábrázoló felvételek. A boglyák bevontatása, a tehenek legeltetése megszokott munka, akárcsak a sajtkészítés, szövés, fahasogatás vagy a kenyérsütés, hiszen a nehéz munkát nem kínnal, gyötrelemmel végzik a gyimesiek, ugyanis ez ad értelmet életüknek, és biztosítja a nemzedékek tudásának a folytonosságát is. „Tiszta, szellős életképek, mesebeli tájak, keservektől barázdált arcok, mélység és magasság egyaránt megtalálható az itt látható felvételeken, ami széppé, igazzá, valódivá teszi a Gyimes völgyének ábrázolását”, summázott P. Buzogány Árpád.
Az intézmény az utóbbi időszakban több néprajzi, helyismereti kiadványt és fotóalbumot jelentetett meg, amelyek közül többet is kézbe vehettek a kézdivásárhelyiek ez alkalommal, mint például A Szent László emlékhelyei Hargita megyében képeslapgyűjteményt, a Több szem többet lát című néprajzi és helyismereti tanulmánykötetet, a néprajzi tanulmányokat és gyűjtéseket, közléseket tartalmazó Az élet ízét vagy az Orbán Balázs szemével elnevezésű dokumentációs fotótáborok „képesszenciáját” tartalmazó Másfél évtized képesszenciája című fotóalbumot. A rendezvényt Fábián Ágnes (hegedű) és Cserkész Emese (zongora) előadása tette hangulatosabbá.