Szentegyházi filisek a céhes városban
Idén Kézdivásárhelyen ünnepli a magyar kultúra napját Kovászna Megye Tanácsa és a Ko...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Eredetileg jövőre kellett volna létrejönnie a kiállításnak, de a múlt heti csernátoni alkotótáborban, a Miszla Art@Csernáton-banVargha Mihály, a Székely Nemzeti Múzeum igazgatója felkérte Albert Leventét, hogy hozzák előre ez év júliusára az eseményt – mondta elöljáróban Éltes Barna szobrászművész, aki a verniszázson méltatta a műveket.
A kollázsok, festmények, grafikák az eltelt évekbe és évtizedekbe belegyökerezve sorozatokba szerveződtek, ezekről a folyamatokról, az előzményekről maga az alkotó vallott, de előtte még kifejtette, honnan a cím, melyet Vargha Mihállyal és Uszkay Tekla művészettörténésszel ötlöttek ki az idő szorításában: a metaformák saját életüket élő alakzatok, saját életüket élik, autonóm logikájuk szerint cselekszenek, a kép alkotója legfeljebb karmesterként vesz részt a játékban. Abban a játékban, melynek kellékei a régi, kiszuperált bársonytapéta, az indigó, az örökölt írógépszalag-tekercs, egy cirill betűs könyvborító. Belőlük lettek az Öreg formák, Metaalakok, Metagramok, A kereten túl, a Térbomlasztó, mely művek közös jellemzője, hogy a formák a térbe kívánkoznak, nem akarják tiszteletben tartani a kereteket, korlátokat, az egyenes vonalakat, azok „bosszantásáról” szólnak.
Muladi Brigitta művészettörténész írja az alkotó Erdélyi Művészeti Központban 2017-ben kiállított munkái kapcsán: „Albert pszeudonaturális nyomokat alkot. A grafikai mintázatok, jelek, amelyeket létrehoz, hasonlatosak a teremtéshez, mert így, ilyen formában csak egyszeriként jöhettek létre, megidézik a naturálisat, de a természetben nem található formákat alkotnak.”